Cały czas poszukujesz nowych wrażeń, lubisz podejmować wyzwania i sprawdzać się w nowych aktywnościach? Jeśli tak, to siłownia jest idealnym miejscem dla ciebie. Tutaj możesz poddać próbie kondycję fizyczną, wytrzymałość psychiczną i przekonać się jak silna jest wola walki. Wbrew pozorom ciężkie treningi czy zajęcia fitness wymagają determinacji, dobrej techniki i systematyczności. Nie każdy jest gotowy, by poświęcić swój czas lub wypracować efekty, które wcale nie przychodzą szybko i łatwo. Jednym słowem ta „zabawa” nie jest dla wszystkich. Sprawdź, czy utrzymałbyś się w tej grze. Oto przykłady wyzwań, których mógłbyś się podjąć.

Sprawdź kondycję

Wydaje Ci się, że z kondycją nie jest tak źle, bo jeszcze dobiegasz spóźniony na tramwaj? Nic bardziej mylnego. Chociaż zajęcia fitness kojarzą się ze stosunkowo lekkim wysiłkiem, to po godzinie intensywnych ćwiczeń ciężko złapać oddech. Siłownie we Wrocławiu oferują szereg różnych treningów grupowych, jednak w http://cityfit.pl/ lista proponowanych zajęć nie ma końca! Każdy znajdzie tu coś dla siebie – od jogi, po wymagające zajęcia z boksu.

Znokautuj słabości

Nikt nie rodzi się idealny i potrzeba czasem wielu lat pracy, by osiągnąć zamierzone cele. Siłownia jest dobrym przykładem na to, że trening kształtuje charakter, wypracowuje nawyki i zwalcza słabości. To wyzwanie, które nie ma końca, dlatego sporo osób boi się go podjąć. Wybierając się do klubu fitness będziesz musiał zmierzyć się z ciężką pracą, być może kontuzjami lub pogodzić się z tym, że ktoś wygląda lepiej od ciebie. Te wszystkie małe przeciwności losu powinny cię jeszcze bardziej zmotywować do tego, by wytrwać w postanowieniu i pokazać sobie i innym, że jesteś wojownikiem i umiesz wywalczyć główną nagrodę.

A zrobisz szpagat?

Rozciąganie uważane jest za coś prostego, a dodatkowo mało potrzebnego. Wielu osobom wydaje się, że zrobi szpagat bez większego przygotowania. Jak wielkie jest ich zdziwienie i rozczarowanie, gdy wyzwaniem staje się dosięgnie palcami dłoni do podłogi. Samo rozciąganie jest wymagające, jednak zajęcia jogi to jeszcze wyższy poziom trudności. Skomplikowane figury, odpowiedni oddech i napięcie mięśni sprawiają, że nawet 20-minutowa sesja okazuje się wyczerpująca.

Spokojnymi na pozór zajęciami są też pilates i mobility. Rozruszanie stawów, poszerzenie możliwości ruchu, polepszenie elastyczności i wzmocnienie mięśni wymaga bardzo dużego skupienia i dokładności. Niektóre ćwiczenia mogą być na początku niewykonalne ze względu na różne przykurcze czy zbyt małą mobilizację i rozciągnięcie. Aby nie zrobić sobie krzywdy, warto zapisać się na takie zajęcia i ćwiczyć pod okiem instruktora. Obecnie większość siłowni we Wrocławiu ma w ofercie zajęcia grupowe ze stretchingu.

Podkręć intensywność

Bieganie nie jest dla ciebie wyczynem, podnoszenie ciężarów to też żadne wyzwanie i regularnie się rozciągasz? Spróbuj tabaty – bardzo intensywnego treningu, który spala maksymalną ilość kalorii i wymaga zaangażowania na 200%. Zwykle na bieżni sam ustalasz sobie tempo, przerwy między seriami także mogą się wydłużyć, a rozciąganie robi się powoli i dokładnie. Zobacz, czy wytrzymasz z góry narzuconą intensywnością bez chwili przerwy! Tutaj nie ma czasu na złapanie oddechu czy poprawną technikę. Liczy się szybkość i ilość wykonanych powtórzeń w jak najkrótszym czasie. Taki szok dla organizmu powoduje pokręcenie metabolizmu i sprawia, że tkanka tłuszczowa spala się jeszcze długo po zakończonym treningu. Nie każdy jest w stanie wytrwać do końca lub dać z siebie wszystko. Na te zajęcia zapisują się ludzie ambitni i spragnieni wyzwań, którzy chcą sprawdzić swoją wytrzymałość.

Na siłowniach we Wrocławiu jest jeszcze wiele innych zajęć, które mogą okazać się nie lada wyczynem. Trening siłowy to także świetna okazja do poprawy formy, sprawdzenia ile jesteśmy w stanie podnieść kilogramów i czy nasza silna wola i determinacja są w stanie zaprowadzić nas na szczyt. Na siłowni codziennie podejmuje się wyzwanie i walczy o wygraną, dlatego jeśli szukasz nowych wrażeń, to jest miejsce idealne dla ciebie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here