Liczne spotkania, życie w ciągłym biegu sprawiają, że warto mieć kosmetyczkę zawsze przy sobie. Dzięki temu w każdej chwili możemy poprawić makijaż czy odświeżyć naszą skórę. W kosmetyczce powinno znaleźć się kilka uniwersalnych produktów, dzięki którym będziemy mogli zadbać o nienaganny wygląd o każdej porze dnia.

Kosmetyki do makijażu

W kosmetyczne każdej kobiety powinny znaleźć się przede wszystkim produkty, które umożliwiają wykonanie makijażu. Podstawowym kosmetykiem jest krem do twarzy, ponieważ przed nałożeniem kosmetyków kolorowych należy skórę nawilżyć. Ponadto krem możemy wykorzystać do posmarowania innej części ciała, np. suchych dłoni. W kosmetyczce nie może także zabraknąć podkładu oraz pudru. Podkłady najczęściej mają płynną konsystencję i nakłada się je palcami bądź gąbeczką. Z kolei puder utrwala położony na skórę twarzy podkład. Natomiast w ciągu dnia możemy go używać do matowienia świecącej się skóry. Warto zaopatrzyć się w podkłady i pudry mineralne, w których składzie znajdują się substancje naturalne. Kosmetyki te mają lekką formułą, odżywiają oraz pielęgnują skórę i nie zatykają porów. Warto pamiętać także o różu bądź bronzerze, które nadają skórze blask i podkreślają rysy twarzy. Ważnym elementem jest makijaż oczu. Dlatego też w kosmetyczce nie powinno zabraknąć cieni do powiek, a także kredki do oczu bądź eylinera i tuszu do rzęs. Nie zapomnijmy o pomadce bądź błyszczyku, dzięki którym dopełnimy nasz cały makijaż.

Produkty odświeżające

W każdej kosmetyczce powinny się także znaleźć produkty, dzięki którym będziemy mogli odświeżyć skórę w ciągu dnia. Najlepiej sprawdzają się mokre chusteczki antybakteryjne. Warto również zaopatrzyć się w hydrolat będący produktem ubocznym produkcji olejków eterycznych. Zachowuje on właściwości rośliny, z której został zrobiony, dzięki temu może mieć właściwości odkażające, antyseptyczne i pielęgnujące. Możemy go zakupić w opakowaniu z atomizerem i stosować na różne części ciała. Hydrolat stosuje się także jako tonik na twarz oraz utrwalacz makijażu mineralnego, wystarczy tylko spryskać twarz przed i po nałożeniu makijażu.

moda

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here