Jak używać suszarki z dyfuzorem? Prosty sposób na większą objętość

Która z nas nie marzy o tym, by nasze włosy codziennie wyglądały jak świeżo po wyjściu od fryzjera. Po modelowaniu w domu fryzura często się puszy lub wręcz odwrotnie – jest bez objętości. Jest na to całkiem prosta rada: suszarka z dyfuzorem. Jak jej używać i czy rzeczywiście jest w stanie unieść każdy rodzaj włosów?

Do czego służy dyfuzor?

Dyfuzor to nakładka na końcówkę suszarki – najczęściej jest dość duża, z wypustkami posiadającymi otwory, przez które przelatuje powietrze z suszarki (zapraszamy na ranking najlepszych suszarek do włosów). To sprawia, że z urządzenia nie wypływa jeden, skoncentrowany strumień powietrza, a jest ono rozproszone. Czemu ma to służyć? Głównym zadaniem dyfuzora jest dodanie objętości fryzurze i stworzenie na głowie pięknych loków lub fal – to drugie oczywiście w przypadku włosów podatnych na skręt.

Dyfuzor, dzięki temu, że przepuszcza rozproszone strumienie powietrza, umożliwia równomierne i dokładniejsze wysuszenie włosów. W przypadku kręconych włosów odpada konieczność podkreślania skrętu lokówkami czy wałkami. Jednak, aby uzyskać wymarzoną fryzurę, trzeba wiedzieć, jak używać suszarki z dyfuzorem. Wbrew pozorom, nie jest to trudne, ale trzeba poświęcić chwilę, by wypracować odpowiednią technikę.

Jak używać dyfuzora?

Nakładka dyfuzora wygląda dość nietypowo, dlatego to zrozumiałe, że na początku może wydawać się trudna w obsłudze. W rzeczywistości wystarczy kilka kroków, żeby wymodelować fryzurę.

Jak zrobić loki dyfuzorem?

  1. Jeśli używasz kosmetyków podkreślających skręt loków, nałóż je przed modelowaniem
  2. Wydziel pasma włosów, które chcesz suszyć. Pasma nie powinny być zbyt grube – wtedy nie wysuszą się całkowicie
  3. Ułóż pasmo luźno na nakładce dyfuzora i podnieś nakładkę w górę, ale nie dociskaj jej zbyt mocno do skóry głowy
  4. Włącz suszarkę na najwolniejszy obrót i – jeśli to możliwe – chłodny nawiew
  5. Nie zmieniając pozycji dyfuzora, trzymaj suszarkę przez kilkanaście – kilkadziesiąt sekund (w zależności od grubości pasma) przy głowie
  6. Przejdź do następnej sekcji włosów.

Jeśli będzie to dla Ciebie pomocne, możesz suszyć włosy dyfuzorem, kierując głowę w dół. W ten sposób łatwiej dotrzesz do skóry głowy i będziesz mieć lepszy dostęp do pasm włosów. Na koniec możesz utrwalić fryzurę delikatnym sprayem lub nabłyszczyć odrobiną oleju, np. arganowego.

Co ważne, ten sposób suszenia nie jest przeznaczony jedynie dla włosów kręconych. Również posiadaczki prostych kosmyków mogą wypróbować dyfuzora, by po prostu nadać fryzurze objętość.

Wybieramy suszarkę z dyfuzorem

Suszenie włosów dyfuzorem okazało się proste, ale nie masz tego typu sprzętu w domu? Niektórzy producenci przewidzieli możliwość dokupowania samej nakładki dyfuzora do ich suszarek. Jeśli takiej nie posiadasz, na rynku znajdziesz mnóstwo propozycji suszarek z nakładką dyfuzora. Polecane propozycje znajdziesz pod tym adresem: https://www.neo24.pl/maleagd/higienaiuroda/suszarkidowlosow.html. Którą wybrać?

Zwróć uwagę na długość wypustek na nakładce. Krótkie końcówki są przeznaczone do kręconych włosów – podkreślają loki, nadają objętość i chronią przed puszeniem się. Krótkie wypustki służą przede wszystkim do unoszenia włosów u nasady, więc mogą wybrać je również osoby z prostymi włosami, którym brak objętości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami Neo24: https://www.neo24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here