Domowa maszynka do włosów

Dla zaoszczędzenia czasu i pieniędzy, coraz więcej osób rezygnuje z usług fryzjerskich i decyduje się na zakup maszynki do włosów. Na rynku znajduje się szeroka oferta produktów, ale którą strzyżarkę wybrać do użytku domowego? Poniższy artykuł pomoże Ci rozwiązać ten problem.

Na jakie parametry zwrócić uwagę?

Kupując maszynkę do włosów, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych parametrów, a mianowicie: rodzaj zasilania, osiąganą moc, możliwe długości strzyżenia oraz szerokość ostrza, materiał wykonania i dodatkowe funkcje. Od tego będzie zależało nasze zadowolenie z produktu, jego przydatność, wytrzymałość oraz długość działania.

Odrobina szczegółów o parametrach

Na rynku możemy spotkać: zasilanie akumulatorowe, zasilanie sieciowe oraz akumulatorowo-sieciowe. Maszynki akumulatorowe charakteryzują się tym, że działają bezprzewodowo, czyli do pracy nie potrzebują kabla. Jak sama nazwa wskazuje, zasila je akumulator. W momencie, kiedy urządzenie się rozładuje, wtedy należy podłączyć je do źródła prądu. W zależności od modelu, różny jest czas pracy maszynek. Jedne działają 40 minut, inne nawet do 100 minut. Świetnym przykładem takiego urządzenia jest profesjonalna maszynka do włosów firmy Tango FOX, którą można znaleźć na: https://sklepfryz.pl/produkt/maszynka-do-wlosow-tango-fox-profesjonalna-maszynka-do-strzyzenia-bezprzewodowa/. Maszynki sieciowe nie posiadają akumulatora. Podczas pracy musi być podłączona kablem do prądu. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są maszynki z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym, ponieważ mogą one działać „na kablu”, ale i bezprzewodowo. Bardzo ważnym parametrem jest moc maszynki. Od niej zależy, jaką „siłę” posiada urządzenie. Im moc jest wyższa, tym większa siła. Jeśli ktoś ma bardzo gęste włosy, powinien zdecydować się na maszynkę o dużej mocy. W przeciwnym wypadku, urządzenie może sobie nie poradzić. Każda maszynka daje możliwość ustawienia kilku długości strzyżenia. Więcej poziomów do wyboru posiadają maszynki droższe. Jeśli chodzi o szerokość ostrza, najbardziej optymalne rozwiązanie to ostrza o szerokości 30mm-45mm. Kolejnym ważnym parametrem jest materiał, z którego wykonana jest maszynka. Najlepiej, aby korpus był zrobiony z materiałów ceramicznych bądź tytanowych. Maszynki ze stali i aluminium cechują się najmniejszą wytrzymałością. Kupując strzyżarkę, warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonane są również ostrza. Najlepsze są ostrza ze stali nierdzewnej – z tytanową lub węglową powłoką. W tym wypadku ważna jest odpowiednia konserwacja. Inaczej ostrza szybko się popsują.

Jaką strzyżarkę wybrać do użytku domowego?

Najlepszym rozwiązaniem będzie maszynka akumulatorowa. Jest bardzo wygodna i poręczna. Jeśli ktoś chciałby zakupić maszynkę z zasilaniem sieciowym, należy pamiętać o tym, aby kabel był odpowiedniej długości. Zbyt krótki nie pozwoli nam na komfortowe strzyżenie, natomiast za długi może przeszkadzać. Jeżeli nie planujesz w przyszłości założyć salonu fryzjerskiego, sięgnij po maszynkę do włosów ze średniej półki cenowej. Zastanów się, jakie masz potrzeby i jaki model spełni Twoje wymagania, oczywiście biorąc pod uwagę wyżej wymienione parametry urządzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here