Neutralizacja zapachu podczas domowych upraw roślin

Wdychane przez nas powietrze ma istotny wpływ na nasz nastrój. Mocny i intensywny zapach może sprawić, że poczujemy się podirytowani, zdekoncentrowani albo ogólnie rozdrażnieni, a w niektórych przypadkach być przyczyną złego samopoczucia i mdłości. Dlatego każdy nieprzyjemny lub drażniący zapach można zneutralizować. W tym celu można stosować specjalnie opracowane neutralizatory, które pozwolą zmniejszyć, a nawet całkowicie zniwelować zbyt intensywny zapach. Serwis internetowy https://www.progrower.eu/pl/ dostarcza specjalistyczne środki i produkty do domowej uprawy roślin, m.in. neutralizatory, filtry węglowe oraz wentylatory, jak również wiele innych rozwiązań niezbędnych do prawidłowego wzrostu i rozwoju roślin.

Neutralizatory stosowane w pomieszczeniach

W wielu miejscach narażonych na występowanie nieprzyjemnych zapachów stosuje się różnorodne neutralizatory. Pochłaniają one wszelkie zapachy i skutecznie działają przez kilka, a nawet kilkanaście dni. Neutralizatory niwelują m.in. zapach rozpuszczalnika, chemikaliów, przypalonych naczyń czy spalenizny, moczu, jak również nieprzyjemne, charakterystyczne zapachy zwierząt domowych. Neutralizatory mogą mieć w postać spray’u, żelu, dysku oraz bloków zapachowych. Potrafią one szybko i skutecznie niwelować nieprzyjemny odór. Stosujemy je w systemach rozdmuchujących, a w zależności od wielkości i rodzaju pomieszczenia używamy środka, który efektywnie zwalczy niepożądany zapach. Zazwyczaj neutralizatory są hipoalergiczne i wyposażone w wymienne wkłady. W zależności od rodzaju różnią się od siebie wyglądem, sposobem działania i wydajnością. Przykładowo kompaktowy neutralizator zapachów ma wydajność do ok. 15-20 m³, podczas gdy spray działa miejscowo

Ekologiczne rozwiązania

Neutralizatory działają na innej zasadzie niż typowe odświeżacze powietrza i są od nich skuteczniejsze. Ich zadaniem jest pochłanianie zapachów, a nie przykrywanie ich innymi substancjami zapachowymi. Zazwyczaj powstają na bazie naturalnych olejków eterycznych oraz substancji roślinnych. W systemie wymiany ciepła z olejków lotnych uwalniają się substancje zapachowe. Cały proces odbywa się stopniowo w sposób kontrolowany ze stałą prędkością. Warto podkreślić fakt, że neutralizatory są nietoksyczne. Oprócz neutralizacji podczas upraw domowych ogromne znaczenie ma dobra wentylacja pomieszczenia przeznaczonego do uprawy, jak również odpowiednie filtry.

Filtry węglowe – podstawa dobrych upraw

Zamknięte uprawy domowe wytwarzają specyficzny mikroklimat, dlatego, aby zminimalizować jego wpływ na otoczenie należy używać specjalistyczne filtry. Filtry węglowe stanowią ważny element stosowany w domowych uprawach zamkniętych. Filtry pozwalają na oczyszczenie powietrza z nadmiernej ilości dwutlenku węgla oraz wilgoci. Dodatkowo służą utrzymaniu odpowiedniej, stałej temperatury w pomieszczeniu. Przy wyborze filtra węglowego należy dobrać jego wielkość filtra do ilości przepływającego przez filtr powietrza. Aby filtry działały prawidłowo i wydajnie, montuje się je bezpośrednio przed wentylatorem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here