Przedweselna chronologia. Od czego zacząć przygotowania?

Ślub i wesele to jeden z ważniejszych dni w życiu zakochanej pary. Szczególnie istotny jest także pod względem całej tej uroczystej oprawy. Niejednokrotnie panny młode marzyły o bajkowym weselu jeszcze jako małe dziewczynki, dlatego chcą, aby ten dzień był wyjątkowy pod każdym względem: przyozdobienie kościoła, sali weselnej, samochodu, ale najważniejsze – jak prawdziwa księżniczka powinna wyglądać przyszła żona. To właśnie wybór sukni ślubnej, butów, welonu fryzury i ozdoby do włosów zajmuje najwięcej czasu, pochłania mnóstwo energii, ale daje też dużo frajdy.

Najpierw suknia, a potem ozdoby

Najwięcej czasu zajmuje organizacja wesela, dlatego niekiedy terminy ślubu są znacznie oddalone datą. Nie zostawiaj zakupu sukni ślubnej na ostatnia chwilę, ale też nie wyprzedzaj jej wyboru z ogromnym wyprzedzeniem. Na przykład przez półtora roku znacznie może zmienić się Twoja sylwetka. Najlepiej wybierać suknię na pół roku przed ślubem. Wtedy będzie czas na ewentualne poprawki, a nawet uszycie jej od podstaw. Welon, fryzurę i ozdoby do włosów wybieraj po tym, jak będziesz już znała krój swojej sukni, nigdy na odwrót. Może się okazać, że Twoje idealne wyobrażenie o długim welonie nie będzie pasowało do wyglądu sukni.

Nie wybieraj także sukni ze względu na swoje estetyczne upodobania. Podobają Ci się suknie ślubne gorsetowe, koronkowe, na syrenkę, ale nie oznacza to, że taki krój będzie odpowiedni dla Twojej sylwetki. Twoja wymarzona suknia może po prostu nie być dla Ciebie odpowiednia. Przed zakupem przymierz kilka, a nawet kilkanaście różnych sukienek. W ostatecznej decyzji zakupu niech pomoże Ci ktoś zaufany, kto krytycznie spojrzy na Twoje wybory. Przy zakupie na pewno pomoże Ci także ekspedientka w sklepie. Pamiętaj, aby uwydatniać swoje walory i maskować niedoskonałości. Odpowiednia suknia na pewno spełni to zadanie.

Czy welon jest niezbędny?

Gdy wybierzesz już suknie, wtedy przyjdzie czas na dobór welonu – albo jego brak. Mocno zdobiona suknia czasem nie potrzebuje dodatkowych zdobień w postaci długiego welonu. Wystarczy wianek lub ozdoby do włosów takie jak diadem, czy delikatne spinki. Tutaj ogromne znaczenie będzie mieć fryzura ślubna, którą także warto dobrać pod stylistykę sukienki. W ostatnim czasie niezwykle popularne stały się ozdoby do włosów z motywem roślinnym, które oplatają całą głowę lub są tylko dodatkiem, na przykład klamra spinającą włosy, czy welon. Ten trend jest delikatnym dodatkiem w mocno ozdobnej sukni, który się wyróżnia, ale nie dominuje nad całością ślubnej stylizacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here