Recepcja jest bardzo istotną przestrzenią w salonie fryzjerskim. To właśnie tam klienci umawiają się na wizyty i kształtują pierwsze opinie na temat odwiedzanego miejsca. Poznaj funkcje profesjonalnej recepcji i dowiedz się, jak należy ją urządzić.

Stylowa recepcja – dlaczego jest ważna?

Warto pamiętać, że recepcję można zaaranżować jako osobne pomieszczenie albo wydzielić jej strefę w większym wnętrzu. Bez względu na usytuowanie, opisywana przestrzeń funkcjonalna znacząco wpływa na komfort klientów, a także usprawnia pracę stylisty. Elegancka i starannie zaprojektowana recepcja fryzjerska, spójna z całościowym wystrojem salonu, wprowadza odpowiedni klimat i podkreśla charakter aranżowanego miejsca. Pozostając na długo w pamięci osób korzystających z usług fryzjera, utrwala ich pozytywne wrażenia po wizycie i zachęca do ponownych odwiedzin.

O czym musimy pamiętać planując recepcję?

Chociaż wystrój recepcji powinien dobrze komponować się z wyglądem pozostałych pomieszczeń, trzeba zadbać również o jego indywidualizację. Lada z wygodnym blatem, telefon, komplet notesów i inne elementy zaznaczą odrębność przestrzeni. Przed zakupem mebli i innych akcesoriów należy zastanowić się nad tym, w jakim stylu zamierzamy zaaranżować cały salon. W tej kwestii kluczowe znaczenie mają nasze upodobania oraz warunki, jakimi dysponujemy. Niezależnie od stylistyki, na jaką się zdecydujemy, warto kupować sprzęty wykonane z materiałów o najwyższej jakości.

Trendy aranżacyjne

Obecnie dużą popularnością cieszą się recepcje fryzjerskie w stylu nowoczesnym i minimalistycznym. Także klasyczne rozwiązania mają swoich wiernych wielbicieli. Jednakże pierwszy z trendów kojarzy się z profesjonalizmem i innowacyjnością, dlatego najczęściej rekomenduje się go do współczesnych salonów. Proste formy i wyważona kolorystyka przekładają się też na poczucie ładu i harmonii.

Rozmiar recepcji

O tym, jaki rozmiar recepcji fryzjerskiej najlepiej nadaje się do naszego salonu, w pierwszej kolejności decyduje wielkość przestrzeni przeznaczonej na miejsce przyjmowania klientów. Jeśli jest ona dość duża, możemy pozwolić sobie na większą recepcję. Nie bez znaczenia pozostają też wymiary pozostałej części lokalu oraz wysokość pomieszczeń. Kwestia rozmiaru pomieszczenia to niejedyny czynnik, jaki musimy uwzględnić. Istotna okazuje się również funkcjonalność. Większe recepcje doskonale sprawdzą się w salonach, które odwiedza sporo klientów. W takim miejscu nierzadko pracują dwie osoby, dlatego trzeba zapewnić im wygodę poruszania się. Oblegane recepcje powinny być wyposażone w szeroki i długi blat roboczy, a także posiadać więcej szafek na dokumenty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here