Dlaczego warto wybrać się do gorących źródeł w górach

Szukasz pomysłu na wiosenny wypad we dwoje lub z całą rodziną? Daje Ci się we znaki przesilenie, często łapiesz infekcje i czujesz, że musisz solidnie odpocząć? Mamy dobrą propozycję. Skorzystaj z naszej inspiracji i zaplanuj wyjazd do gorących źródeł w górach. To jedna z największych atrakcji turystycznych naszego kraju, dostępna na wyciągnięcie ręki. Dlaczego warto? Oto kilka argumentów, które powinny dać Ci do myślenia.

Gwarantowany relaks w wodzie termalnej

Woda termalna to jedna z najcenniejszych cieczy występujących na naszej planecie. Pozyskuje się ją z głębokich ujęć, gdzie jest chroniona przed zanieczyszczeniami z działalności rolniczej i przemysłowej człowieka, a jednocześnie przez setki lat była nasycana minerałami.

Dobroczynne właściwości wody termalnej były znane już w starożytności – kąpiele w niej stanowiły popularny zabieg pielęgnacyjny i kosmetyczny. Źródła termalne odwiedzali również wojowie wracający do domu po bitwach.

Dziś wiemy, że woda termalna ma m.in. znakomite właściwości relaksacyjne, dlatego kąpiele w niej są zalecaną formą naturalnej terapii dla osób zestresowanych, przemęczonych czy nawet mających różnego rodzaju zaburzenia psychiczne.

Korzyści dla zdrowia

Woda termalna ma potencjalne właściwości zdrowotne – zwłaszcza ta o wysokim stopniu mineralizacji i korzystnym bilansie jonowym. Kąpiele termalne mogą stanowić uzupełnienie terapii takich problemów, jak choroby układu krążenia, nadwaga i otyłość, zaburzenia metaboliczne i hormonalne, kontuzje ortopedyczne czy choroby układu oddechowego.

Dogodny dojazd i uroki Podhala

Gorące źródła w Polsce można dziś znaleźć zarówno na północy, w centrum, jak i na południu kraju. Jeśli planujesz swoją pierwszą wizytę na termach, to zdecydowanie radzimy postawić na jeden z kompleksów znajdujących się na Podhalu.

Głównym powodem jest wysoka jakość wody termalnej, którą w górach pozyskuje się z bardzo głębokich pokładów ziemi. Nie zapominajmy jednak także o kwestiach praktycznych – dojazd w okolice Zakopanego jest dziś relatywnie komfortowy, zwłaszcza własnym autem, a do tego od razu zyskujesz możliwość skorzystania z licznych atrakcji regionu – nie tylko w samym Zakopanem, ale też w okolicznych miejscowościach.

Nie ma mowy o nudzie

Nawet jeśli po kilku godzinach spędzonych w wodzie termalnej uznasz, że dłużej już w niej nie wytrzymasz, to nadal masz na wyciągnięcie ręki mnóstwo innych form spędzania wolnego czasu. Wyjazd do gorących źródeł w górach jest świetną propozycją dla osób aktywnych, które preferują zwiedzanie i uwielbiają trekking.

W samych Tatrach bez problemu znajdziesz szlaki dostosowane do różnych umiejętności i kondycji. Jeśli z Twoją formą nie jest najlepiej, to wybierz się do jednej z przepięknych tatrzańskich dolin, na przykład Kościeliskiej czy Chochołowskiej.

Które gorące źródła w górach wybrać?

W Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych, komfortowych kompleksów basenowych zasilanych wodą termalną. Podstawowym kryterium wyboru konkretnego obiektu powinna być jakość samej wody. Pod tym względem zdecydowanie wyróżniają się termy na Podhalu, z akcentem na Termy BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej.

Ten kompleks basenowy korzysta z wody termalnej pozyskiwanej z głębokości 2400 metrów. Jest to woda o wysokiej mineralizacji (1593,2 mg/dm3), zawierająca aż 28 najcenniejszych składników mineralnych oraz składniki specyficzne – siarkę dwuwartościową i fluorki. Wszystko to sprawia, że mamy tutaj do czynienia z wodą o potencjalnych właściwościach terapeutycznych.

Termy BUKOVINA to znakomity wybór dla rodzin z dziećmi, jak i dla par. Na miejscu znajdziemy mnóstwo atrakcji, w tym zjeżdżalnie, 20 basenów wypełnionych wodą o temperaturze między 30 a 38 stopni Celsjusza, kilka punktów gastronomicznych, a wszystko to w otoczeniu przepięknej przyrody Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Do dyspozycji gości jest również strefa saun, obejmująca zarówno sauny suche, jak i parowe, a także kabiny na podczerwień czy łaźnie z seansami relaksacyjnymi dla par. Do tego dochodzi bogata oferta zabiegów odnowy biologicznej w Wellness BUKOVINA. Z pełną listą atrakcji Term BUKOVINA zapoznasz się na stronie https://www.termybukovina.pl/, na której możesz też kupić bilety i uniknąć kolejek do kasy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here