Odpocznij w hotelu z tradycją

0
3602

W 1290 roku, na terenie miejscowości Gniew, Zakon Krzyżacki postanowił wybudować okazały zamek, umieszczając go na planie czworoboku. Przez lata twierdza ta pełniła rozmaite funkcje – była siedzibą starostów, tymczasowym miejscem pobytu króla Zygmunta III Wazy, a także spichlerzem.

Zamek w Gniewie był wielokrotnie niszczony i popadał w ruinę, jednak dzięki staraniom jego obecnych właścicieli odzyskał swoją dawną świetność. Rekonstruktorzy i architekci przywrócili piękno tego kulturalnego i historycznego dziedzictwa, tworząc na terenie zamku wyjątkowy hotel ze spa.

Na terenie zamku znajduje się 16 apartamentów o wyjątkowym wystroju, który pozwala poczuć się jak w czasach średniowiecza. Prócz tego, na terenie zamku znajduje się Hotel Rycerski mieszczący 48 pokoi oraz Pałac Marysieńki oferujący 120 miejsc noclegowych. Łącznie to wyjątkowe miejsce oferuje miejsce dla 250 gości, którzy mogą korzystać dodatkowo z restauracji, barów, kawiarni i licznych stref relaksu.

W hotelu jest możliwość zorganizowania prestiżowych eventów – do dyspozycji są zarówno sale kameralne, jak i te bardzo przestronne, przystosowane do organizacji dużych konferencji.

Kuchnia zamkowa jest prowadzona przez Mariusza Gachewicza – mistrza Europy w carvingu, czyli zdobieniu owoców i warzyw. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu i prawdziwej pasji do kuchni włoskiej, tworzy on wspaniałe dania, które cieszą podniebienia hotelowych gości.

Goście mogą skorzystać z wielu atrakcyjnych pakietów, m.in.:

  • ferie na zamku – kilka dni zimowej zabawy w wyjątkowej scenerii;
  • królewskie wesele – wraz z możliwością organizacji ceremonii zaślubin w kaplicy krzyżackiej;
  • walentynki w stylu króla Sobieskiego i Marii Kazimiery – w romantycznym otoczeniu zamkowym;
  • Boże Narodzenie – rodzinne przyjęcie i wykwintna kuchnia z tradycyjnymi polskimi daniami;
  • Bal Sylwestrowy – wyjątkowa noc w królewskim stylu;

Dla miłośników relaksu hotel przygotował pakiety SPA, takie jak zabiegi na ciało, rytuały upiększające, masaże i zabiegi uzupełniające, np. hennę brwi i rzęs. Osoby lubiące aktywny wypoczynek znajdą coś dla siebie w strefie basenowej: https://www.zamek-gniew.pl/stefa-basenowa. To kompleks basenów w połączeniu z sauną suchą i parową, jacuzzi oraz tężnią solankową, gdzie czas upływa w niezwykle przyjemnej atmosferze.

Hotel z basenem na Zamku Gniew to miejsce, gdzie tradycja łączy się ze współczesnością, a goście mogą poczuć się wyjątkowo. Coś dla siebie znajdą tu zarówno osoby przebywające na urlopie z rodziną, jak i te podróżujące w pojedynkę lub służbowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here