sport

Czy wiesz, że już co trzeci Polak uprawia sport nawet kilka razy w tygodniu? W ostatnich latach aktywność fizyczna stała się wręcz powszechna. Nie jest już trendem mody, ale nawykiem, który pozwala zachować optymalną kondycję i pełne zdrowie. Jaki sport Polacy uprawiają najczęściej?

Sport, za który się nie płaci

44% Polaków potwierdza, że regularnie jeździ na rowerze, 20% osób pływa, a 14% uprawia turystykę pieszą. Coraz częściej ćwiczymy w domu, a trening cardio realizowany dzięki bezpłatnym treningom udostępnionym w sieci może być tak samo skuteczny, jak ten w profesjonalnym fitness klubie. Wybieramy jogging w parku, chętnie poznajemy tajniki jogi. Sport uprawiamy z całą rodziną, przyjaciółką, znajomymi, to bliscy motywują nas do aktywności.

Wiele w postrzeganiu sportu, który powinien towarzyszyć nam każdego dnia, zmieniła pandemia koronawirusa. Polacy zamknięci w domach nierzadko zaczynali ćwiczyć po prostu z nudów. Dzisiaj nie wyobrażamy już sobie spędzania wolnego czasu przed telewizorem, a sprzyjająca pogoda jeszcze bardziej zachęca do realizowania treningów.

Profesjonalne podejście do sportu

O aktywność fizyczną pracowników dbają też dobre firmy. Dzisiaj standardem w przedsiębiorstwach, które oferują dodatkowe bonusy zatrudnionym, są karty do obiektów sportowych, a te najlepsze korporacje mają nawet swoje siłownie. Wszystko po to, by dbać o odprężenie i odpowiedni stan zdrowia cennego personelu.

Coraz więcej osób chce zadbać o formę w sposób profesjonalny. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się treningi z fachowcami. Cena trenera personalnego nie jest wysoka przy uwzględnieniu regularnego harmonogramu ćwiczeń. Ten specjalista dobierze indywidualny program zajęć, zadba też o techniczną stronę realizowanego treningu. Będzie motywował, badał rezultaty, dokonywał zmian, jeśli takie są niezbędne. Praca z trenerem personalnym przynosi efekty szybciej, a te są lepsze, aniżeli samodzielne ćwiczenia w domu.

Sport to zdrowie

Regularna aktywność fizyczna powinna nam towarzyszyć już od okresu dziecięcego. Przypomnijmy, że dzisiaj coraz więcej maluchów już w wieku przedszkolnym boryka się z nadwagą i otyłością. Uprawianie sportu pozwala zniwelować ryzyko występowania tego problemu.

Co więcej, sport nie tylko zmienia naszą sylwetkę, budując mięśnie i redukując tkankę tłuszczową. Istotne są również walory prozdrowotne. Aktywność fizyczna wzmacnia serce, odporność, przedłuża życie. Sport wpływa na produkcję endorfiny, czyli hormonu szczęścia. Każdy z nas powinien uprawiać ulubioną dyscyplinę chociażby amatorsko, by zachować nie tylko równowagę fizyczną, ale i tę psychiczną. Podczas treningu rozluźniamy się, odprężamy, niwelujemy poziom stresu. Każdy z nas powinien znaleźć przynajmniej 30 minut każdego dnia, by móc uprawiać sport. Warto wybrać dyscyplinę, która stanie się jednocześnie życiową pasją – dzięki temu aktywność fizyczna będzie realizowana regularnie i z należytym zapałem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here