Powiększanie piersi – jak wybrać właściwy rozmiar, aby być zadowolona z efektów

Powiększanie piersi to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów chirurgii plastycznej. Co ciekawe, najtrudniejsze w tym zabiegu jest… wybranie odpowiedniego rozmiaru nowego biustu. Jednak jeśli będziemy wiedzieć, jak to zrobić prawidłowo, to unikniemy niepotrzebnych rozczarowań, a z efektu będziemy naprawdę zadowolone. Jak zatem dobrać właściwy rozmiar naszych nowych piersi?

Co warto wiedzieć?

Dla wielu z nas operacja powiększania piersi jest często wybawieniem od zaniżonej samooceny i braku poczucia kobiecości. Naprzeciw naszym potrzebom idzie technologia i medycyna, która oferuje coraz lepsze jakościowo implanty i coraz więcej różnych modeli, co znacznie ułatwia dobór tych właściwych. Mimo to czasem zdarza się, że niektórych wymagań pacjentek co do nowych wkładek po prostu nie da się zrealizować. Jest to jednak rzadkość wynikająca nie z braku odpowiednich modeli, a raczej wygórowanych lub wręcz nierealnych wymagań pań, które po latach niskiej samooceny chcą sobie ten czas „odbić”.

I tu powinniśmy uczulić się na pewną rzecz. Dobrego lekarza poznamy po tym, że nie zgodzi się na wszystkie zachcianki swoich pacjentek, jeśli uzna, że mogą zagrażać jej zdrowiu, lub wyglądać bardzo nieestetycznie. Dobry specjalista nie będzie Ci obiecywał, że spełni każde Twoje życzenie. A jeżeli mimo jego zaleceń czy nawet ostrzeżeń nadal będziemy upierać się przy swoim, to najpewniej spotka nas rozczarowanie. Możemy jednak tego uniknąć, wybierając nowy rozmiar w przemyślany sposób.

Przemyślany… czyli jaki?

Najlepszą metodą wyboru nowego rozmiaru piersi jest… niewybieranie go. Naprawdę. Najlepsza metoda na wybór właściwego rozmiaru to opisanie lekarzowi swoich oczekiwań, które możemy ewentualnie zobrazować zdjęciami naszych koleżanek, czy przykładowymi zdjęciami z Internetu. Z jednym, dużym zastrzeżeniem: nie mogą to być zdjęcia osób sławnych, celebrytów, aktorek. Nie jest dziś żadną tajemnicą, że są one oprawiane (czy wręcz manipulowane) komputerowo i osiągnięcie takich rezultatów w realu nie jest możliwe.

Jeśli już masz jakąś wizję tego, co chciałabyś mieć, to następnie… zdaj się na to, co powie lekarz. Uwierz, mają oni o wiele większe doświadczenie i wiedzę w doborze implantów, niż Ty. Na konsultacji lekarz dokładnie Cię pomierzy, zbada Twój stan zdrowia, rodzaj skóry, styl życia i codzienne czynności. I na tej podstawie zaproponuje Ci nowy rozmiar, który nie tylko będzie współgrał estetycznie z resztą ciała, ale będzie dla Ciebie również po prostu bezpieczny, bo implanty nie mogą przeszkadzać w codziennym życiu czy np. uprawianiu sportu. Może się też zdarzyć, że dobierze różne rodzaje lub wielkości implantów do każdej piersi – nie ma w tym nic dziwnego. Pamiętaj, że w naturze nie występują pary identycznych i symetrycznych piersi. Dobry lekarz zawsze to uwzględnia i – o ile będzie taka możliwość – dobierze nowy rozmiar tak, aby wyglądały możliwie ładnie. Prywatne kliniki, jak np. Klinika Chęciński oferują też możliwość samej konsultacji. Skorzystaj z tego, jeśli nie jesteś czegoś pewna lub czegoś nie wiesz. Przed takim zabiegiem lepiej dowiedzieć się, jakie masz możliwości i na co możesz sobie pozwolić. Pamiętaj, że Twoje ciało to nie modelina.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here