Wałki rehabilitacyjne – sposób na zdrowe plecy

O tym, jak ważne są zdrowe plecy przekonał się niejeden z nas. Niestety siedzący tryb pracy, brak ruchu czy też nieodpowiednia postawa wpływają na kondycję naszego kręgosłupa, dając niejednokrotnie dolegliwości bólowe. Co warto zrobić dla swoich pleców? Podpowiadamy: kupić wałek rehabilitacyjny.

Do czego służy wałek rehabilitacyjny?

Wałek rehabilitacyjny to wykonany z różnych materiałów owalny przedmiot, który powszechnie wykorzystywany jest w rehabilitacji i rozluźnianiu wielu części ciała. – Nie zapominajmy o tym, że wałek rehabilitacyjny pomaga również zachować odpowiednią sylwetkę i prostą pozycję podczas siedzenia. Przeciwdziałają tym samym wynikającym z nieprawidłowej postawy bólom. – dodaje ekspert z serwisu acuball.pl.

Wałki rehabilitacyjne są coraz bardziej popularne – związane jest to przede wszystkim z tym, że coraz częściej ćwiczymy samodzielnie w domowym zaciszu, a gadżety te doskonale się do tego nadają.

Wałek rehabilitacyjny – jak wybrać?

Okazuje się, że oferta w tym zakresie jest dosyć spora i przeciętny użytkownik gubi się w mnogości propozycji. Warto zatem wiedzieć, na co zwrócić uwagę kupując wałek rehabilitacyjny dla siebie. Zapytaliśmy o to eksperta – przedstawiciela dystrybutora amerykańskich wałków rehabilitacyjnych Acuback: – Wałek rehabilitacyjny musi być przede wszystkim funkcjonalny. Nie sztuką jest kupić zwykły wałek, ale właśnie taki, który rzeczywiście złagodzi dolegliwości bólowe, pomoże się zrelaksować i będzie pomocny w codziennej rehabilitacji. Warto celować w taki wałek, który można użyć do wielu części ciała – a zatem nie tylko przy ćwiczeniach na kręgosłup, ale również na łydki czy piszczele. Poza tym pamiętajmy, że zadaniem wałka jest rozluźnianie mięśni, likwidowanie wszelkich napięć.

Wałek rehabilitacyjny to przedmiot, który powinien znaleźć się w mieszkaniu każdego z nas. Dlaczego? To prosty i najtańszy sposób, by rozluźnić spięte mięśnie i pozbyć się bólów kręgosłupa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here