Przygotowujesz się do wielkiego wyjścia? Sprawdź, jak zadbać o siebie przed imprezą i co powinno znaleźć się w Twojej podręcznej kosmetyczce, byś w każdej chwili mogła poprawić makijaż

Zdarza się, że skrupulatnie wykonany makijaż nie utrzymuje się w idealnym stanie przez całą noc wielkiego balowania. Doradzamy, jak się przygotować, by uniknąć irytujących niespodzianek.

Wykonanie wieczorowego makijażu jest dużym wyzwaniem i pochłania dużo czasu. W ferworze przygotowań warto zadbać o to, by starannie wykonany make-up wyglądał dobrze przez całą imprezę – żeby buziaki na powitanie nie były powodem zniknięcia szminki z ust, a intensywne tańce nie skutkowały spłynięciem podkładu i tuszu do rzęs. Niestety, nie zawsze jest możliwe, by na całonocnej imprezie zachować idealny wygląd bez konieczności zrobienia kilku drobnych poprawek przed lustrem. Jak w takim razie przygotować się i co wziąć do podręcznej kosmetyczki, by w każdej chwili móc ukryć niedoskonałości makijażu? Czy zabiegi pielęgnacyjne przed imprezą mogą wpłynąć na trwałość makijażu?

Klika dni przed wielkim wyjściem zadbaj o oczyszczenie i nawilżenie twarzy

Kosmetyki takie jak na przykład podkład czy puder lepiej wyglądają i dłużej utrzymują się na oczyszczonej i nawilżonej twarzy. Dlatego kilka dni przed imprezą warto zrobić peeling, by usunąć martwy naskórek i wygładzić skórę twarzy. Trzeba też pamiętać o codziennym nawilżaniu kremem dopasowanym do rodzaju cery. Wieczór przed imprezą możesz nałożyć na twarz intensywnie nawilżającą i odżywczą maskę, która nada twarzy promienny wygląd.

W dniu imprezy przygotuj podkład, pędzel do podkładu i zadbaj o trwałość makijażu

Czy podkład i pędzel do podkładu powinny znaleźć się w podręcznej kosmetyczce, którą weźmiesz ze sobą na imprezę? Oczywiście można je zabrać, jednak doradzamy, by podkład starannie nałożyć w domu i zadbać o jego trwałość przed wyjściem. Nakładanie tego kosmetyku na imprezie nie jest wskazane – lepiej nie robić tego w pośpiechu i przy złym świetle, bo wystarczy drobny błąd aplikacji, by na twarzy pojawiły się nieestetyczne grudki i „efekt maski”.

Podkład nałóż starannie w domu, przy jak najlepszym świetle. Użyj dobrego pędzla do podkładu, by sprawnie nałożyć cienką warstwę kosmetyku, co sprawi, że twarz będzie wyglądała naturalnie, a nadmiar podkładu nie przeniesie się na ubranie. Dlaczego warto używać pędzla do podkładu? Bo dzięki niemu bardzo precyzyjnie nałożysz kosmetyk. Pędzle do podkładu zostały już dawno docenione przez znanych makijażystów.

Tuż przed imprezą spakuj podręczna kosmetyczkę

Jesteś już gotowa do wielkiego wyjścia? Skompletuj jeszcze kosmetyki, których użyjesz w sytuacjach awaryjnych na imprezie. Oto sprawdzona lista rzeczy, które powinny znaleźć się w małej podręcznej kosmetyczce.

Eyeliner

Jeśli podkreśliłaś oczy eyelinerem, warto zadbać o to, by kreski na powiekach utrzymały się przez całą noc. Eyeliner jest lekki, niewielki i z powodzeniem zmieści się w malutkiej kosmetyczce. Kreska wspaniale ożywia makijaż, „otwiera” i powiększa oczy, daje efekt kociego spojrzenia. Dwa szybkie ruchy eyelinerem nawet o późnej porze sprawią, że będziesz wyglądała na wypoczętą nawet wtedy, gdy impreza skończy się nad ranem.

Róż do policzków

Kosmetyk ten wspaniale ożywia twarz i nadaje policzkom ładnego kolorytu. Dzięki niemu nasza skóra twarzy wygląda pięknie i promiennie. Nie każdy róż do policzków utrzymuje się na twarzy przez całą noc. Warto mieć go zawsze przy sobie, by w każdej chwili móc poprawić makijaż.

Rozświetlacz

Jeśli jesteś perfekcjonistką, do podręcznej kosmetyczki spakuj rozświetlacz. Oczywiście konturowanie twarzy rozświetlaczem powinno odbyć się przed wyjściem, ale w późnych godzinach nocnych konieczne mogą być drobne poprawki. Delikatne muśnięcie skóry na czole, brodzie, kościach policzkowych i pod łukami brwiowymi wspaniale odświeży makijaż.

Szminka i pomadka nawilżająca do ust

Obawiasz się, że piękna czerwień z Twoich ust przeniesie się na kieliszek? Weź ze sobą ulubioną szminkę i poprawiaj makijaż, kiedy uznasz za stosowne. Jeśli kolor szminki jednak znudzi Ci się na imprezie i nie będziesz chciała nakładać na usta kolejnej warstwy, miej pod ręką pomadkę nawilżającą. Przyda się, ponieważ niektóre szminki wysuszają usta.

Miłej zabawy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here