Podkłady do twarzy – jak dobierać te idealne?

0
1670

Podkłady są podstawowymi kosmetykami do makijażu twarzy. Mogą pomóc w przykryciu niedoskonałości, wyrównywać koloryt cery, ukryć oznaki zmęczenia, odżywiać i pielęgnować. Jednak, aby podkłady dobrze sprawdzały się w makijażu, muszą być odpowiednio dobrane. Wielu kobietom największe problemy sprawia dobranie odpowiedniego koloru. Okazuje się jednak, że nie jest to trudne. Idealne podkłady można wybrać, stosując 3 proste kroki.

Najważniejsze cechy podkładów do cery

Podkłady do cery znajdują się w ofercie większości marek kosmetycznych. Oferują one kosmetyki o różnych odcieniach od bardzo jasnego, po bardzo ciemny. Kolor podkładu jest bardzo ważny. To on wpływa na to, jak kosmetyk będzie prezentował się na twarzy. Odcień podkładu to jednak niejedyna jego istotna cecha. Liczy się również dopasowanie do typu skóry. Więcej o tym można dowiedzieć się stąd https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-twarz-podklady – na stronie zakupić można również podkłady renomowanych marek kosmetycznych o różnej konsystencji, odcieniach, właściwościach.

Podkłady a odcień skóry

Podkłady powinno się zawsze dobierać do odcienia skóry. To, dlatego pierwszym krokiem jest określenie tonacji cery. Skóra twarzy może mieć odcień ciepły lub zimny. Określenia tonacji skóry można dokonać samodzielnie. Wystarczy do twarzy przyłożyć kartkę papieru. Jeśli kartka będzie się wydawała niebieska lub różowa to odcień skóry jest chłodny, żółta lub złota to znak, że tonacja jest ciepła. Badanie należy wykonywać w świetle dziennym.

podklady

Podkłady do cery ciepłej i zimnej

Idealne podkłady to te, które całkowicie zespalają się ze skórą, czyli są niewidoczne. Aby dobrać taki kosmetyk, należy wybrać podkłady o 3 różnych, ale zbliżonych do siebie odcieniach i pomalować nimi pasek od żuchwy aż po szyje. Idealnym zakupem będzie fluid w tym odcieniu, który najmniej odróżnia się od skóry.

podklad

Cera o chłodnej tonacji dobrze prezentować będzie się w beżowych podkładach z domieszką różu, natomiast ciepłe tonacje skóry ładnie współgrają z fluidami w odcieniach złotego brązu i żółci.

Podkłady a właściwości

Przy wyborze podglądu nie można zapominać o właściwościach kosmetyku. Po inne podkłady sięgać powinny posiadaczki cery tłustej, inne kosmetyki dedykowane są cerze mieszanej czy suchej. Warto pamiętać, że uniwersalne fluidy nie istnieją.

Praktyczne wskazówki

Wybierając się na kosmetyczne zakupy, warto się do nich odpowiednio przygotować. Podkłady zawsze należy testować na twarzy, która nie jest pomalowana innymi kosmetykami kolorowymi. Kolor i odcień kosmetyku zawsze należy sprawdzać w świetle dziennym, a po nałożeniu podkładów – próbek trzeba odczekać minimum 2 minuty – jest to czas, w którym kolor wnika i utlenia się, zyskuje ostateczny odcień. Jeśli do wyboru ma się dwa lub więcej podkłady, które wydają się pasować, najlepiej jest wybrać ten najjaśniejszy – nie będzie on postarzał.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here