Jakie pędzle profesjonalne do makijażu wybrać

Makijaż, jak każda inna forma sztuki, wymaga odpowiednich narzędzi, aby stworzyć wymarzony efekt. Szczególnie wtedy, gdy zależy Ci na pięknym wyglądzie, który utrzymuje się przez cały dzień. Wówczas potrzebujesz wysokiej jakości pędzli, które są wykonane z naturalnych materiałów. Profesjonalne pędzle do makijażu mogą być nieco droższe niż te z drogerii. Są one warte inwestycji, ponieważ są wykonane z materiałów wyższej jakości i mają lepszą konstrukcję. Oznacza to, że będą trwalsze. Przekonaj się, jak wybrać produkty, które spełnią Twoje oczekiwania.

Jakie pędzle wybrać? Cechy dobrych akcesoriów do make-upu

Chcesz wybrać profesjonalne pędzle do makijażu? W takim razie jest kilka rzeczy, o których należy pamiętać. Przede wszystkim kieruj się ich przeznaczeniem, jakością oraz poszczególnymi cechami.

Z pewnością zależy Ci na tym, żeby pędzel do cieni do powiek był miękki i puszysty, ale nie za duży lub mały. Płaski pędzel do cieni sprawdza się przy nakładaniu równomiernej warstwy koloru na całą powiekę. Natomiast mniejszy, zaokrąglony może być użyty w załamaniu powieki, aby podkreślić kształt oka.

Zwróć uwagę na to, że istnieje kilka cech, których powinnaś szukać w każdym pędzlu do makijażu. Należą do nich:

  • Długa rączka. Dzięki temu łatwiej będzie Ci trzymać pędzle podczas nakładania produktu.
  • Wygodny uchwyt. Uchwyt powinien naturalnie leżeć w dłoni i nie być zbyt śliski, co zapewni maksymalną precyzję ruchów.

Jakie są najpopularniejsze włosia profesjonalnych pędzli do makijażu?

Wśród najpopularniejszych pędzli do aplikacji makijażu należą produkty z włosia syntetycznego i naturalnego.

Pędzel z naturalnego włosia jest wykonany z prawdziwego włosia zwierzęcego, podczas gdy syntetyczny jest wykonany z plastiku lub innych materiałów stworzonych przez człowieka. Włosie syntetyczne jest zazwyczaj sztywniejsze niż naturalne, co może powodować, że nie nadaje się do nakładania podkładu lub produktów pudrowych, ponieważ może pozostawiać smugi na skórze.

Pędzle z naturalnego włosia są dobre do produktów płynnych i kremowych, ale do pudru mogą być zbyt miękkie. Naturalne włosie ma również tendencję do zrzucania włosków, co oznacza, że możesz być zmuszona do wymiany pędzla wcześniej, niż się spodziewasz.

Jakie pędzle do konturowania twarzy?

Do nakładania bronzera na policzki najbardziej przydatny będzie stożkowy pędzel. Kształt pędzla pozwoli Ci na bezproblemowe wtopienie produktu w skórę. Inną opcją jest puszysty pędzel do pudru, który pomoże Ci zatrzeć wszelkie nierówności powstałe w wyniku początkowej aplikacji.

Skośny pędzel do konturowania jest kolejną popularną opcją, która pomaga w podkreśleniu kości policzkowe. Jednocześnie pozwoli Ci to zachować efekt, jakbyś w ogóle miała makijaż. Ten typ pędzla występuje w różnych rozmiarach i kształtach i może być używany z produktami płynnymi lub pudrowymi.

Jak dobrać pędzle do makijażu?

Istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszych pędzli do makijażu. Pierwszym z nich jest Twój typ skóry i to, jakich produktów używasz. Na przykład, jeśli masz suchą skórę, to najlepiej sprawdzi się pędzel z syntetycznym włosiem, ponieważ nie wchłaniają one tyle wilgoci z produktów, co naturalne włosie.

Wybierając pędzle do makijażu, należy pamiętać o kilku rzeczach. Jedną z nich jest rodzaj pędzla, którego będziesz potrzebować do konkretnego zastosowania. Na przykład, możesz chcieć pędzla, który może być używany z produktami suchymi lub w płynie.

Jak czyścić pędzle do makijażu?

Czyszczenie pędzli do makijażu to ważny krok w utrzymaniu higieny i zapobieganiu wyprysków. Dobra wiadomość jest taka, że nie jest to tak skomplikowane ani czasochłonne, jak mogłoby się wydawać. Możesz po prostu umyć swoje pędzle ciepłą wodą i mydłem w płynie. Dobrze sprawdzi się też olejek do kąpieli, ponieważ takie produkty doskonale pozbywają się resztek makijażu z powierzchni włosia.

Następnie spłucz je zimną wodą i delikatnie wyciśnij nadmiar wilgoci, zanim położysz je płasko do wyschnięcia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here