Dlaczego anatomiczna poduszka dla dziecka to dobry wybór?

0
1185

W obszarze tematów rodzicielskich często zdarza się rozmawiać na temat dobrych jakościowo produktów, które w odpowiedni sposób mają wpływać na polepszenie jakości snu dziecka. Dlatego też anatomiczna poduszka dla dziecka stała się w ostatnim czasie bardzo popularnym produktem na dziecięcym rynku. Poduszki tego rodzaju zostały zaprojektowane wyłącznie w celu zapewnienia dziecku komfortowego snu.

Anatomiczna poduszka dla dziecka – dlaczego warto?

Zwykła poduszka posiada odpowiednie wyprofilowanie do wielkości osoby dorosłej. Dlatego też w przypadku dziecka spowoduje niepotrzebne obciążenie szyi i ramion. Ciągłe obciążenie może prowadzić do dyskomfortu i bezsennych nocy lub, co gorsza, złej postawy. Poduszki dla malucha są zaprojektowane w proporcjach odpowiadających dziecku, umożliwiając wygodny sen, zapewniając jednocześnie odpowiednie wsparcie dla rozwijającego się ciała dziecka.

Kiedy wprowadzić anatomiczną poduszkę dla dziecka?

Jeśli dziecko nie cierpi na syndrom płaskiej głowy, to właśnie rodzic decyduje kiedy maluch może zacząć spać na anatomicznej poduszce. Wielu ekspertów zgadza się, że odpowiedni czas na podarowanie maluchowi poduszki to moment, w którym dziecko przechodzi z łóżeczka do łóżka, w wieku około 18–24 miesięcy. Ponieważ każde dziecko rozwija się i zachowuje się inaczej, wydaje się, że nie ma uniwersalnego „właściwego” czasu na wprowadzenie anatomicznej poduszki dla dziecka. Ostatecznie to rodzic decyduje, kiedy jego maleństwo będzie gotowe do użycia poduszki.

Zalety anatomicznej poduszki dla dziecka

Korzystanie z odpowiednio dobranej poduszki dla dziecka spowoduje z pewnością wzrost komfortu w czasie snu, ale również wpłynie na właściwą postawę i zadowolenie z odpoczynku. Do najważniejszych zalet stosowania anatomicznej poduszki dla dziecka zalicza się:

  • większy komfort – oprócz łagodzenia bólu szyi poduszki konturowe zapewniają również wygodę dzięki materiałowi; poduszka pozostaje chłodna w dotyku w nocy i zapobiega budzeniu się w środku nocy z powodu wzrostu temperatury;
  • eliminacja szkodliwych skutków ubocznych;
  • wyrównanie pleców i szyi – poduszka dla dziecka anatomiczna zapewnia odpowiednie podparcie nie tylko dla głowy, ale również dla szyi, co wpływa na właściwie ułożenie kręgosłupa.

Podsumowanie

Wybór odpowiedniej anatomicznej poduszki dla dziecka może okazać się idealnym rozwiązaniem, który pozwoli na odpowiednią dbałość o jego rozwój i komfort. Dzieci dynamicznie się rozwijają, a ich układ motoryczny jest odpowiednio wrażliwy na różnego rodzaju odkształcenia. Dlatego też ważne jest, aby już od najmłodszych lat, pociechy miały możliwość idealnego dopasowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here