Choć często przyjście jesieni wywołuje w nas chandrę i sprawia, że o jakiejkolwiek aktywności fizycznej myślimy z niechęcią, pora pożegnać się z takimi zwyczajami. Sposobem na wszystkie pochmurne dni oraz długie wieczory, jest aktywność fizyczna. Czas naładować się endorfinami! Dlatego nie chowaj swojego stroju kąpielowego do szafy – znajdź w pobliżu swojego domu basen i zapisz się na zajęcia z pływania. Obiecujemy – nie pożałujesz!

W jaki sposób pływanie może poprawić Ci humor?

Zastanawiasz się, w jaki sposób pływanie może poprawić Ci humor? Myślisz, że jesienią smutek i chandra są naturalnym zjawiskiem? Uwierz, że nie! Tak naprawdę humor zależy od wielu czynników. Wpływ na nasze złe samopoczucie ma to, że na dworze pojawia się coraz mniej słońca, które nie ma co ukrywać, działa na wszystkich optymistycznie. Co więcej, jeśli za oknem panuje chłód, świat spowity jest mgłą i deszczem, nie ma nawet co myśleć o wychodzeniu na dwór. Człowiek, zamiast trochę się poruszać, zasiada przed telewizorem ze słodyczami. Nic więc dziwnego, że wszyscy narzekają na ogólny spadek formy i złe samopoczucie.

Jednak już dawno odkryto, że aktywność fizyczna wytwarza endorfiny, czyli tzw. hormony szczęścia. Są one wytwarzane głównie w ośrodku nerwowym, w którym znajduje się m.in. ośrodek odczuwania przyjemności. Podczas biegania, pływania, czy innej aktywności fizycznej do mózgu przedostaje się informacja o wysiłku, a ten zaczyna wytwarzać endorfiny, dzięki czemu czujemy się jak po oglądnięciu dobrej komedii lub zjedzeniu czekolady.

Endorfiny oprócz tego, że zapewniają nam doskonały humor, poprawiają również przepływ krwi w organizmie, co sprawia, że mózg jest dotleniony i lepiej funkcjonuje. Dodatkowo endorfiny zwiększają naszą wytrzymałość na ból, poprawiają pamięć, koncentrację, oraz kreatywność. Co więcej, mają one także wpływ na wygląd – hamują proces starzenia się organizmu dzięki ograniczeniu powstawania wolnych rodników, odpowiedzialnych za starzenie się tkanek.

Chodzenie na basen sprzyja przeziębieniom? Pora obalić ten mit!

Kto z nas nie słyszał, że chodzenie na basen, zwłaszcza jesienią jest gwarantem przeziębienia? Już od czasów dzieciństwa wszyscy przestrzegają nas, że takie działanie to szkodzenie samemu sobie. No cóż, pora uświadomić ich, że strasznie się mylą. Każdy lekarz potwierdzi, że uprawianie sportów doskonale hartuje organizm. Dlaczego? Ponieważ podczas aktywności fizycznej zostają pobudzone do wysiłku wszystkie funkcje życiowe, tym samym „wymagając” od organizmu więcej niż do tej pory. To wpływa na jego mobilizację, co prowadzi do silnego oporu skierowanemu przeciw bakteriom i wirusom, które próbują Cię dopaść w okresie jesienno-zimowym.

Dlatego, jeśli zależy Ci na tym, żeby pomimo szarugi za oknem pozostać zdrową, a na samą myśl o katarze lub kaszlu chcesz się schować pod kołdrą, radzimy iść na basen. Będziesz zdrowa jak .. ryba w wodzie i radosna jak chochlik. To chyba dobra rekomendacja, prawda?

Jakie są korzyści z pływania?

Dobry humor i odporność to niejedyne zalety pływania. Oprócz tego możesz również zyskać wymarzoną figurę, ponieważ podczas pływania możesz do woli spalać kalorie. To sprawi, że szybko zgubisz kilogramy, a także wzmocnisz mięśnie oraz wyszczuplisz sylwetkę. Jeśli jesteś z tych osób, które lubią podjadać słodycze, zwłaszcza w długie, jesienne wieczory, możesz być spokojna – regularne uczęszczanie na zajęcia sprawi, że nie przytyjesz!

Jeśli masz problemy z kręgosłupem, pływanie w Twoim przypadku to strzał w 10-tkę! Ta aktywność wzmocni Twoje mięśnie kręgosłupa, a jednocześnie ich nie obciąży. Najlepiej wybierz styl pływania żabką lub na grzbiecie – wtedy osiągniesz świetne efekty. Również, jeśli niedawno rzuciłaś palenie, w budowaniu kondycji pomoże Ci sport. Pływanie zwiększa wydolność płuc, a to sprawia, że wolniej będziesz się męczyć – to doskonała wiadomość, ponieważ właśnie z tym problemem najczęściej zmagają się byli palacze.

Co wziąć ze sobą na basen?

Wybierając się na basen, trzeba zabrać ze sobą kilka przydatnych rzeczy. Na pewno przyda Ci się sportowy strój kąpielowy, w którym będziesz czuć się komfortowo. Niezbędnym elementem jest także czepek, który ochroni Twoje włosy oraz uszy przed nadmiarem wody. Weź ze sobą również klapki i okulary pływackie – choć nie są to obowiązkowe rzeczy na basenie, z pewnością Ci się przydadzą. Jeśli szukasz sklepu, w którym będziesz mogła zrobić zakupy i wybrać dla siebie rzeczy do pływania, zapraszamy na sklepgwinner.plz nami pływanie będzie czystą przyjemnością.

Sprawdź!

Źródło zdjęć: sklepgwinner.pl, pexels.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here