Zabiegi na twarz – 4 kroki do pięknej cery

Która z pań nie marzy o pięknej, jędrnej, nawilżonej i pozbawionej przebarwień cerze? Niemal każda chce taką posiadać. Niestety niewiele robi coś w tym kierunku. Panie często uważają, że wystarczy im zwykły krem i już cera będzie idealna. Niestety, by uzyskać upragniony efekt należy przejść przez kilka etapów pielęgnacji i regeneracji.

Zabiegi na twarz w odpowiedniej kolejności!

Od każdej kosmetyczki usłyszycie to samo. Nie można zabiegów na twarz, czy to w profesjonalnym gabinecie, czy w domowym zaciszu wykonywać w dowolnej kolejności. Rozpocząć zawsze należy od oczyszczania. Kolejnym etapem powinno być złuszczanie, które pomoże pozbyć się zrogowaceń i martwego naskórka. Następnie przychodzi czas na nawilżanie, a po nim dbamy o lifting i odmładzanie. Tylko taka kolejność może zapewnić uzyskanie dobrych efektów.

Pierwszy zabieg na twarz – oczyszczanie

Podczas codziennej pielęgnacji temu etapowi powinno się poświęcać najwięcej czasu. Nasza twarz podczas całego dnia styka się z wieloma zanieczyszczeniami. My same przenosimy na nią zarazki, chociażby dotykając jej dłońmi. Do tego dochodzą jeszcze zanieczyszczenia ze środowiska. Dlatego tak istotne jest, by na wieczór skóra była jak najlepiej oczyszczona. Tylko wtedy nasze kosmetyki będą się wchłaniały wgłąb skóry, a nie po niej spływały. Podobnie będzie z nakładanym makijażem. Po dokładnym oczyszczeniu podkład przestanie się rolować. Skóra stanie się gładsza, bardziej promienna, a także w pewnym sensie odetkana. Chodzi tu o oczyszczenie porów. Oczywiście należy mieć świadomość, że tak w przypadku oczyszczania jak i kolejnych zabiegów najlepsze efekty uzyskamy po zabiegu przeprowadzonym przez profesjonalistkę.

Zabieg drugi – złuszczanie

Dlaczego złuszczanie jest takie ważne? Wszystko po to by ułatwić naszej skórze oddychanie. Jej naturalne procesy rekonstrukcji naskórka często nie są wystarczające. Zwłaszcza jeśli właśnie wróciłyśmy z wakacji i niekoniecznie dbałyśmy o odpowiednią ochronę przed promieniami UV. To samo dotyczy chłodnych zimowych dni, gdy nasza cera spotyka się z kującym wiatrem. Do zabiegów złuszczających wykorzystuje się wszelkiego rodzaju peelingi oraz żele i scruby. Niestety niewłaściwie dobrany preparat może uszkodzić naszą cerę. Właśnie dlatego najlepiej będzie wybrać się do kosmetyczki, która dokładnie przebada potrzeby naszej skóry.

Trzeci zabieg na twarz – nawilżanie

Odpowiednie nawilżenie jest niezwykle ważne. Bardzo często o nim zapominamy i zaczynamy borykać się z uczuciem suchości, pękania. Właśnie wtedy należy wykonać zabieg nawilżający, który nie będzie działał tylko na wierzchniej warstwie, ale dotrze w głąb skóry. Należy pamiętać, że  naszą cerę trzeba nawilżać także od wewnątrz. Tylko wówczas będzie gładka, a my nie doświadczymy nieprzyjemnego uczucia ściągania i pękania.

Zabiegi na twarz – krok czwarty lifting i odmładzanie

Te zabiegi koniecznie należy wykonywać w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Tylko odpowiednio wykwalifikowane osoby ocenią kondycję naszej cery i będą potrafiły dobrać zabiegi odmładzające. Niezależnie od tego na jaki zabieg się zdecydujemy to efekt powinien być taki sam. Mianowicie nasza skóra powinna zostać pozbawiona zmarszczek, powinna również być napięta i jędrna.

Jeśli nie wiesz gdzie się udać by osiągnąć takie efekty to mamy dla Ciebie pomoc. Na tej stronie http://wspanialecialo.pl/ znajdziesz wszelkie niezbędne informacje. W odpowiednich zakładkach dowiesz się więcej na temat zabiegów na twarz, a także inne partie ciała. Nie zwlekaj więc i umów się na wizytę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here