wymiotowanie
fot. pexels.com

Często złe samopoczucie sprawia, że chcemy wywołać wymioty, wierząc że poczujemy się lepiej. W końcu często przy innych chorobach, gdy tylko zwróciliśmy pokarm, czuliśmy się jakoś tak lepiej. Myślimy, że i tym razem tak będzie. Niestety wywoływanie wymiotowania wcale nie jest takie korzystne dla naszego organizmu.

Zobacz też: http://www.psfs.pl/jak-wywolac-wymiotowanie/

Jak przebiega wymiotowanie?

Nie trzeba pisać i tłumaczyć, że wymiotowanie nie jest niczym przyjemnym. Natomiast często mamy doświadczenie, że zaraz po zwymiotowaniu czuliśmy się lepiej. Potem znowu wracały mdłości, ponownie wymiotowaliśmy i znów chwilowo było nam bardziej komfortowo. Wymiotowanie, czyli zwracanie pokarmu górnymi drogami polega na zdeformowaniu prawidłowego cyklu wydzielania treści pokarmowej, która dodatkowo nie została dobrze strawiona i jest pełna kwasów żołądkowych. Z tego względu może dojść do podrażnień organizmu, przełyku i przewodu pokarmowego.

Czy można wywołać wymioty?

Samoistne wywoływanie wymiotów nie jest bezpieczne dla organizmu. To jakby próba zaburzenia jego prawidłowego funkcjonowania. Wcale nie jest powiedziane, że po zwymiotowaniu będziemy czuć się lepiej. Oczywiście tak czasem jest, natomiast nie jest to reguła. Po kilku próbach wywołania wymiotów możemy czuć się gorzej właśnie z tego względu, że sztucznie je przywołaliśmy.

Co na mdłości?

Wymioty najczęściej poprzedzone są mdłościami. Warto więc popracować nad tym, aby je zniwelować lub całkowicie usunąć. Tutaj sprawdzi się wypicie ciepłej herbaty, najlepiej, aby były to zioła, które dobrze wpłyną na żołądek. Dodatkowo świetnie sprawdza się mieszanka z imbirem i cytryną, do której można dodać niewielką ilość naturalnego miodu. Spożywając takie produkty z jednej strony odwraca się głowę od mdłości, a z drugiej poprawia smak w ustach, dzięki czemu mdłości odchodzą. Należy również pamiętać o wietrzeniu pomieszczenia, w którym się znajdujemy. Tlen i świeże powietrze sprawiają, że inaczej nam się oddycha, stajemy się orzeźwieni, a dzięki temu mdłości mogą same ustąpić.

Przeczytaj też: http://www.miasto-dialogu.pl/co-powinienes-wiedziec-o-montazu-filmow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here