Zdrowe i śnieżnobiałe zęby to niewątpliwie powód do dumy. Niestety większość z nas musi sobie na to ciężko zapracować. Przebarwienia na zębach pojawiają się z wiekiem, ale mogą wystąpić także u osób młodych, ponieważ mają na nie wpływ niektóre potrawy, napoje, a nawet płyny do płukania jamy ustnej. Wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym jest zabiegiem niezwykle skutecznym, ale niestety bardzo kosztownym. Na szczęście istnieją różne domowe sposoby, które dzięki regularnemu stosowaniu, pomogą nam uzyskać hollywoodzki uśmiech. Obecnie w drogeriach dostępnych jest wiele produktów, takich jak paski wybielające, pasty, płyny do płukania ust czy specjalne zestawy, które pomogą nam w walce z przebarwieniami. Pasty wybielające, żele i płyny pomogą usunąć powierzchowne przebarwienia. Najczęściej zawierają łagodne środki ścierające lub polerujące dzięki czemu rozjaśniają zęby, lecz nie zmieniają ich naturalnego odcienia. Ostrożność przy wybielaniu zębów w domu powinny zachować osoby, które mają wykonane licówki, koronę, most lub bonding, ponieważ preparaty przeznaczone do stosowania w domu nie rozjaśnią tych elementów, co oznacza, że będą się różnić kolorem od wybielonych zębów naturalnych.

Warto pamiętać, że z wiekiem zewnętrzna warstwa szkliwa się zużywa, a kolejna warstwa, zwana zębiną, ma odcień żółtawy, dlatego należy unikać, zwłaszcza po wybielaniu, czynników powodujących przebarwienia, do których należą palenie tytoniu oraz spożywanie produktów wykazujących silne działanie odbarwiające, takich jak kawa, herbata, czerwone wino czy sok żurawinowy. Spożywanie tych produktów powoduje bardzo powolne powstawanie przebarwień, dlatego często nie zdajemy sobie sprawy z ich wpływu na wygląd naszych zębów. Oczywiście to nie znaczy, że mamy ze wszystkiego rezygnować. Wystarczy pamiętać o regularnym szczotkowaniu zębów po posiłkach. Całą gamę produktów do właściwej higieny jamy ustnej można znaleźć tutaj: https://horex.pl/kobieta/kosmetyki_naturalne/higiena_jamy_ustnej. Najprostszą metodą na zachowanie śnieżnobiałego uśmiechu jest ich szczotkowanie, najlepiej przy użyciu odpowiedniej pasty. Zęby należy szczotkować przynajmniej dwa razy dziennie i czyścić je nicią dentystyczną przynajmniej raz dziennie. Jednakże jeśli chcemy cieszyć się zdrowymi i białymi zębami przez długie lata, warto pamiętać o ich szczotkowaniu po każdym posiłku. Jeśli chodzi o usuwanie przebarwień i kamienia nazębnego, to zdecydowanie lepiej od tradycyjnych szczoteczek sprawdzą się szczoteczki elektryczne i soniczne.

Wybielanie zębów w domu – co warto wiedzieć?

Należy pamiętać, że na kolor naszych zębów wpływa bardzo wiele czynników. Naturalny kolor zębów zależy przede wszystkim od uwarunkowań genetycznych i niekoniecznie jest śnieżnobiały. Po drugie, kolor naszych zębów zmienia się wraz z wiekiem, co wynika z naszych nawyków żywieniowych, przyjmowanych leków, stosowanych używek czy niewłaściwej pielęgnacji jamy ustnej. Warto myć zęby nie tylko po posiłkach, ale również po spożyciu napojów takich jak kawa, herbata, czerwone wino, które mogą wpływać niekorzystnie na kolor szkliwa. Ponadto regularne wizyty kontrolne u stomatologa pozwalają zapobiegać rozwojowi chorób, które również mogą wpływać na kolor i wygląd zębów. Wybielanie zębów w domu przy użyciu specjalnych past jest niewątpliwie jednym z elementów dość złożonej procedury dbania o zdrowy i piękny uśmiech. Hitem ostatnich miesięcy w kosmetyce jest węgiel aktywny, który znalazł również zastosowanie w pastach i specjalnych proszkach do wybielania zębów w warunkach domowych. To dość ciekawe, że jedna z najbardziej czarnych substancji ma właściwości wybielające, prawda? Jest to możliwe dzięki zdolności węgla do pochłaniania zanieczyszczeń oraz mechanicznemu ścieraniu osadu nazębnego. Aktywny węgiel jest całkowicie bezpieczny dla zębów, ponieważ nie uszkadza szkliwa. Efekt czystych, wypolerowanych i jaśniejszych zębów widoczny jest od razu. Jednym z produktów zawierających węgiel jest Coco Glam proszek do wybielania zębów. W jego składzie znajduje się węgiel organiczny z drzewa kokosowego, który zapobiega powstawaniu próchnicy i zwalcza bakterie, dokładnie czyszcząc jamę ustną. Formuła proszku została dodatkowo wzbogacona o wulkaniczną glinkę bentonitową, która wzmacnia i wybiela zęby oraz witaminę C, która usuwa nalot z zębów, a także wygładza ich powierzchnię. Ponadto, co ważne jest to produkt certyfikowany, w 100% wegański. Proszek Coco Glam można także wykorzystać do przygotowania maseczki. Wystarczy do proszku dodać kilka kropel organicznego oleju, na przykład kokosowego lub sezamowego, i nałożyć na twarz. Już po kilkunastu minutach skóra twarzy będzie idealnie czysta i nawilżona. W dzisiejszych czasach warto stawiać na produkty naturalne, dzięki którym możemy dołożyć naszą cegiełkę do dbania o środowisko.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here