Zwyczajowo mężczyźni w swoich szafach nie posiadają takiej ilości ubrań, jakie można na przykład znaleźć w kobiecej garderobie. Niektórych elementów stroju w szafie panów nie powinno jednak zabraknąć: marynarki, wyjściowej koszuli, klasycznych butów, a także powinny tam być eleganckie spodnie męskie.

Eleganckie spodnie = spodnie od garnituru (?)

Eleganckie spodnie męskie nie muszą być tylko kojarzone z tymi, które zwyczajowo są częścią odświętnego garnituru lub spodniami na tak zwany kant. Męskie chinosy także należą do tego rodzaju spodni, które śmiało można nazwać eleganckimi i wyjściowymi. Z tą jednak różnicą, że ich krój – prosty i klasyczny, ale także przy tym nowoczesny – pozwala na noszenie ich do pracy, na studia, na wypady z bliskimi, ale także ważne okazje i istotne spotkania biznesowe. To właśnie ten rodzaj spodni jest najchętniej wybierany przez panów, gdyż chinosy uszyte są z wysokiej jakości bawełny, mają prosty i elegancki strój, a przy tym odpowiadają współczesnym trendom. Chinosy to prawdziwie uniwersalne spodnie na każdą okazję. Eleganckie spodnie męskie wcale nie muszą być niewygodne i niekomfortowe. Wiele mężczyzn nie do końca dobrze czuje się w spodniach od garnituru, które dodatkowo są źle skrojone. Chinosy są dla nich świetna alternatywą.

Skąd się wzięły chinosy?

Wbrew pozorom ten rodzaj spodni nie miał swoich początków na światowych wybiegach, ale na… polu bitwy! Choć dziś może wydawać się to niewiarygodne, ale eleganckie spodnie męskie, jakimi są chinosy, niegdyś były częścią żołnierskiego uniformu.

Historia tych bawełnianych spodni męskich sięga połowy XIX wieku. Wojska angielskie podczas działań zbrojnych – także w miejscach różniących się klimatem – musiały zmodyfikować elementy swej garderoby. Postawiono na lekkie i przewiewne spodnie o prostym kroju, które zyskały kolor khaki dla lepszego kamuflażu. Ostateczne nazewnictwo tych spodni także wyklarowało się w tym wieku podczas konfliktu hiszpańsko-amerykańskiego. Wojska amerykańskie uszycie tego typu spodni zleciło Chińczykom. Stąd przyjęło się ich określenie „chinos”, które przeniknęło w dzisiejszym użyciu.

W późniejszym czasie eleganckie spodnie męskie typu chinos stały się elementem stroju elit . Kojarzone były z luksusem i klasą.

Dziś chinosy nie schodzą ze światowych wybiegów i są jednymi z najchętniej kupowanych przez mężczyzn spodni. Cechuje je nie tylko klasyczny i przy tym elegancki krój, dobrej jakości materiał oraz ponadczasowość, ale co najważniejsze wygoda i pełen komfort użytkowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here