Każda kobieta wie, że nawet najdoskonalszy makijaż traci urok, gdy skóra, na którą został naniesiony, jest daleka od ideału. Ma nieregularną strukturę, widoczne blizny, zgrubienia, grudki czy rozszerzone pory. Przyczyny takiego stanu mogą być zróżnicowane i nierzadko niemożliwe do wyeliminowania – jak choćby  zanieczyszczone środowisko. Czy można więc sobie pomóc? Gdy problem ze skórą już się pojawi – trzeba spróbować znaleźć rozwiązanie, które pomoże nie tylko w sposób doraźny, ale przyniesie długotrwałe, zadowalające efekty. Poznaj sprawdzone sposoby i rodzaje zabiegów kosmetycznych, które pomogą zredukować rozszerzone pory na twarzy.

Pielęgnacja to podstawa

Rozszerzone pory mogą mieć różne przyczyny: zanieczyszczone środowisko, dieta, przebyty w młodości trądzik czy niewłaściwa pielęgnacja na co dzień. Co zatem stosować, aby stan skóry widocznie się poprawił? Przede wszystkim należy zadbać o jej właściwe nawodnienie. Od odpowiednio dobranych kosmetyków zależy naprawdę dużo. Skóra przesuszona będzie produkowała więcej sebum, chcąc się naturalnie nawilżyć, a co za tym idzie, pory będą powiększone i bardziej widoczne. Nie należy też bać się naturalnych olejków – kilka kropli wieczorem wcale nie przetłuszcza skóry, a pomaga w zachowaniu wilgoci w jej głębszych warstwach. Nie można także bagatelizować regularnego złuszczania naskórka – mechanicznego bądź chemicznego. Dobrze jest więc wdrożyć do swojego codziennego rytuału pielęgnacyjnego produkty zawierające naturalne kwasy owocowe, retinol i – obowiązkowo – regularnie stosować kremy z filtrem SPF, nie tylko latem.

Zabieg dotleniający – Skeyndor Power Oxygen

O ile na dobór kosmetyków do codziennej pielęgnacji skóry można mieć wpływ, o tyle na środowisko, w którym się funkcjonuje już niekoniecznie. Można unikać palenia papierosów i starać się nie przebywać w zadymionych pomieszczeniach, ale mieszkanki dużych miast raczej nie uciekną przed zanieczyszczonym powietrzem i smogiem. Jak sobie poradzić w takiej sytuacji? Z pomocą przychodzą rozmaite, dostępne w salonach kosmetycznych, zabiegi dotleniające, detoksykujące i poprawiające kondycję skóry. Jednym z nich jest, oferowany przez gabinety kosmetyczne Jean Louis David, zabieg Skeyndor Power Oxygen. Polega on na dostarczeniu skórze aktywnych substancji, dzięki którym dostaje zastrzyk energii, szybciej się regeneruje i odzyskuje witalność. Brzmi interesująco? Szczegółowy opis znajduje się w artykule: https://jeanlouisdavid-kosmetyka.pl/skeyndor-power-oxygen-doglebne-oczyszczenie-dotlenianie-skory/.

Oxybrazja

Oxybrazja, nazywana inaczej mikrodermabrazją wodno-tlenową, to jeden z najdelikatniejszych i zarazem najprzyjemniejszych zabiegów złuszczających skórę. Dlaczego jest tak lubiany? Ponieważ w jego trakcie na twarz skierowany jest strumień sprężonego tlenu przy równoczesnym rozpyleniu mgiełki z wodnego roztworu soli fizjologicznej. Towarzyszy temu miłe i relaksujące uczucie chłodzenia, co dodatkowo hartuje i wzmacnia ściany naczyń krwionośnych. Efekt? Naskórek jest złuszczony, zaskórniki usunięte, a pory oczyszczone. Co nie bez znaczenia, zabieg ten jest skuteczny oraz w pełni bezpieczny, jest wiec polecany także osobom o cerze naczynkowej, delikatnej i wrażliwej. Efekty, które przynosi, są widoczne od razu: skóra staje się bardziej gładka i elastyczna, zmarszczki ulegają spłyceniu, a rozszerzone pory przestają być tak widoczne. Jest to więc zaawansowany i, przede wszystkim, bezbolesny rodzaj peelingu mechanicznego, który nadaje się do każdego typu skóry.

Mikrodermabrazja diamentowa

Mikrodermabrazja diamentowa to kolejna, bardzo skuteczna, metoda mechanicznego złuszczania skóry. Czynnikiem peelingującym są w tym przypadku ultradrobne – naturalne bądź sztuczne – diamenty. Stąd nazwa zabiegu, który polega na kompleksowym usuwaniu naskórka, warstwa po warstwie. Taki intensywny zabieg peelingujący stymuluje skórę do tworzenia nowych komórek, a co za tym idzie, przyczynia się do jej całkowitej regeneracji. Korzyści płynące z zastosowania mikrodermabrazji diamentowej są bardzo szerokie: od ujędrnienia i wyrównania struktury skóry przez redukcję zmarszczek, a nawet płytkich rozstępów, po zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów. Imponujące efekty przy stosunkowo niewielkiej inwazyjności zabiegu przyczyniły się do jego rosnącej popularności, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Jeśli zastanawiasz się, co może pomóc na rozszerzone pory, zachęcamy do konsultacji ze specjalistą – dermatologiem lub kosmetologiem. Dokona on analizy stanu skóry i zaleci serię, dopasowanych do jej potrzeb, zabiegów oraz poleci najwłaściwsze kosmetyki do jej pielęgnacji.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here