Wybielanie zębów to zabieg cieszący się coraz większą popularnością. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się na jego przeprowadzenie. Główną motywacją stojącą za decyzjami o wybielaniu zębów je chęć poprawienia swojego wyglądu. Jak dobrze wiemy, uśmiech jest istotnym składnikiem naszej prezencji, a „jak cię widzą, tak cię piszą”. Dlatego, im bardziej śnieżnobiałe będzie szkliwo naszych zębów, tym lepsze wrażenie w innych osobach będziemy wywoływać. Jeśli szukasz porady w zakresie wybielania zębów, ten krótki poradnik jest dla ciebie. Podpowiemy w nim – jakie formy wybielania zębów są dziś najczęściej wybierane oraz po którą z nich warto sięgnąć.
Wybielanie zębów – przyczyny utraty śnieżnobiałego szkliwa
Przebarwienia na szkliwie zębów występują naturalnie i często mają związek z naszym stylem życia. Są konsekwencją naszej diety, nadmiernego spożycia wybranych napojów lub przyjmowanych leków. Jakie produkty szczególnie mają wpływ na powstawanie przebarwień na szkliwie? Wymienić należy przede wszystkim takie napoje jak kawa, herbata, napary ziołowe, czerwone wino oraz niektóre soki owocowe.
W wyniku ich częstotliwego spożywania szkliwo zębów może utracić swój wyjściowy, śnieżno-biały kolor oraz stać się bardziej żółte, beżowe lub nawet brązowe. Na szczęście, efekt ten można odwrócić właśnie za pomocą specjalnych zabiegów wybielających.
Wybielanie zębów Warszawa – najpopularniejsze metody
Wśród dostępnych metod wybielania zębów znajdziemy różne rozwiązania. Najczęściej, są to zabiegi nieinwazyjne, które trwają stosunkowo krótko, choć wymagają zastosowania skomplikowanej aparatury oraz specjalnych środków chemicznych.
Pierwsza, często stosowana metoda, polega na aplikowaniu specjalnego środka wybielającego, który pod wpływem światła wywołuje specjalną reakcję chemiczną. Pod jej wpływem, przebarwienia na zębach ustępują, odsłaniając oryginalny kolor szkliwa. Związkami wykorzystywanymi w tym zabiegu są: nadtlenek wodoru lub też nadtlenek mocznika. Są one niezwykle reaktywne, dzięki czemu mogą pochłonąć nawet najbardziej uporczywe przebarwienia.
Wybielanie nakładkowe jest stosowane równie chętnie. Polega ono na regularnym aplikowaniu substancji wybielającej z pomocą specjalnych nakładek na zęby. Nakładki takie są wykonywane indywidualnie dla każdego pacjenta. Nakładki używa się przez okres od 30 minut do nawet 2 godzin, każdego dnia. Czas stosowania nakładek może być różny, najczęściej jednak wynosi od 2 do 4 tygodni. Zaletą tej metody jest fakt, że nakładki stosuje się samodzielnie, w swoim miejscu zamieszkania.
Powyższe metody znajdują się między innymi w ofercie Med Essence, z którą zapoznasz się pod adresem: https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/wybielanie/.
Domowe sposoby na wybielanie zębów
Istnieją również metody wybielania zębów dedykowane do samodzielnego stosowania w domu. Do najczęściej wybieranych należą: stosowanie specjalnych past wybielających, środków z nakładami wybielającymi, płukanek wybielających oraz specjalnych nici.
Skuteczność tych metod jest dyskusyjna, niemniej – znalazły one swoich oddanych użytkowników. Warto jednak podkreślić, że najskuteczniejsze metody wybielania to te oferowane w profesjonalnych salonach stomatologicznych. Metody „samodzielne” można stosować jako działanie uzupełniające, najlepiej – po zasięgnięciu konsultacji ze stomatologiem.