Idealne zabiegi medycyny estetycznej dla kobiet 30 plus

0
980

Wkroczenie w magiczną barierę 30 plus dla pań jest trudne, choć jak pokazują badania właśnie po 30-tce kobiety zaczynają akceptować siebie w pełni i to bardzo dobrze. Ale jeśli do tej samoakceptacji doda się jeszcze zadowolenie z własnego wyglądu, to jeszcze lepiej. Gdy pewne zmiany są trudne do zniesienia można skorzystać z zabiegów, zarówno upiększających, jak i niwelujących defekty.

Zniweluj defekty związane ze starzeniem skóry – postaw na kwas hialuronowy lub botoks

Pojawienie się pierwszych zmarszczek to dla wielu kobiet spory problem. Właściwie niektóre z nas borykają się z nimi już po 20-tce, ale wszystko zależy od rodzaju skóry. Na pewno szybciej starzeje się skóra skłonna do przesuszania się. Z kolei posiadaczki cery tłustej zwykle później mają do czynienia z pierwszymi, widocznymi zmarszczkami, za to często zazdroszczą tym pierwszym braku zaskórników. Po 30-tce skóra, choć ma jeszcze zwykle sporo kolagenu i ciągle produkuje go w dość dużej ilości, to w porównaniu z pierwszymi dwoma dekadami życia ta ilość już spada, co odbija się na elastyczności i jędrności. Pojawiają się pierwsze bruzdy mimiczne. Można postawić na nieinwazyjny i zupełnie bezpieczny zabieg wypełniania kwasem hialuronowym lub botoks, czyli blokowanie przekazywania impulsu nerwowych do mięśni toksyną botulinową, dzięki któremu ulegają one rozluźnieniu. Szczególnie ten ostatni zabieg wiąże się z ryzykiem powikłań przy nieodpowiednim zaaplikowaniu, dlatego powinien go wykonywać lekarz medycyny estetycznej. Dzięki temu niweluje się ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej, dzięki wykonaniu dokładnego wywiadu lekarskiego, a także porażenia nerwów i zaburzeń mimiki.

Popraw owal twarzy w sposób nieinwazyjny

Wiele z nas w związku ze zmianami hormonalnymi po 30 roku życia boryka się z nadwagą. Oczywiście żadne zabiegi nieinwazyjne nie ujmą nam ich jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, ale mogą wspomagać proces odchudzania. W przypadku twarzy można zdecydować się na poprawę jej owalu i nieinwazyjne zlikwidowanie podwójnego podbródka. Możliwe jest to dzięki zabiegowi wolumetrii, zastosowaniu nici APTOS, secret RF bądź Maximus Trilipo. Wszystkie dostępne są w klinice medycyny estetycznej mClinic. Podwójny podbródek to jeden z tych rejonów, który jest bardzo oporny na stosowaną dietę i ćwiczenia, dlatego naturze trzeba nieco pomóc. Maximus Tripolo z użyciem fal radiowych umożliwi Ci odzyskanie jędrności skóry po odchudzaniu i wspomoże efekty ćwiczeń. Liposukcja to nie jedyna możliwość walki o szczupłą sylwetkę. Znacznie lepiej, wtedy kiedy nie mamy jeszcze do czynienia ze skrajną otyłością, a nadwagą, zastosować połączenie diety, ćwiczeń i zabiegów medycyny estetycznej, po których nie trzeba odbywać długotrwałej rekonwalescencji i które są nieinwazyjne.

Zniweluj skutecznie skórkę pomarańczową i rozstępy

Mężczyźni o kobietach często mówią płeć piękna, same również używamy tego sformułowania, choć duża ilość tak naprawdę nie akceptuje swojego wyglądu i potrafi wymienić znacznie więcej wad niż atutów swojej urody. Natura obdarzyła nas nie tylko krągłościami i innymi atutami, które podobają się mężczyznom, ale również defektami skóry. Za grudki i nierówności na naszej skórze  zwane skórką pomarańczową odpowiedzialne są estrogeny. Jednak są to komórki tłuszczowe, które nie są przez nas akceptowane mimo że tak naprawdę są swoistymi rezerwami energii, które wykorzystywane są podczas ciąży.  Rozstępy to z kolei zbliznowacenia, skutek nadmiernego rozciągania się skóry i mamy z nimi do czynienia nie tylko po ciąży, ale również kiedy gwałtownie przybierzemy na wadze. Po 30-tce mamy większą skłonność do jednych i drugich. Można niwelować ich widoczność poprzez wiele zabiegów medycyny estetycznej z użyciem laseroterapii czy energii fal radiowych. Cellulit można zwalczać poprzez zabiegi takie jak Icoone czy mezoterapia, a także odpowiednią dietę, czyli redukcję spożycia węglowodanów prostych czy wyeliminowanie niezdrowych tłuszczy.

Zadbaj o swoje włosy zniszczone farbowaniem

Kondycja naszych włosów z wiekiem się pogarsza. Nie tylko tracą swój pigment, czyli siwieją, ale również często bardziej wypadają i stają się przerzedzone. Oczywiście dwa ostatnie aspekty w dużej mierze związane są z czynnikami genetycznymi. Bywa jednak, że same sobie szkodzimy, np. poprzez częste farbowanie i rozjaśnianie włosów. Szczególnie ten drugi zabieg jest dla nich inwazyjny, ale częste zmienianie koloru też nie pozostaje bez wpływu. Dla kobiet wygląd włosów ma niebagatelne znaczenie. Na palcach jednej ręki można policzyć 30-latki, które nie farbują regularnie włosów. W związku z tym na pewno zabieg  wzmocnienia cebulek każdej się przyda, zwłaszcza w przypadku cienkich i rzadkich włosów. Świetnie sprawdza się osocze bogatopłytkowe. Do tego zabiegu używana jest krew pacjenta, co niweluje ryzyko powikłań do zera. Oczywiście przed zabiegiem, jak przed każdym innym należy zapoznać się z przeciwwskazaniami do jego wykonania. Można zdecydować się również na mezoterapię skóry głowy, zamiast fundować sobie  doczepy osłabiające włosy.

Tak naprawdę wiek to tylko metryczka. Od nas zależy jak postrzegamy siebie, a naturze możemy pomóc i to nieinwazyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here