jak i co kupować by dobrze wyglądać

Nie od dziś wiadomo, że nie chcemy przepłacać. Często szukamy atrakcyjnych promocji, które pozwolą nam kupić modną rzecz, a jednocześnie zaoszczędzić. Ta kwestia nie dotyczy tylko ubrań, ale i dodatków czy doczepianych naturalnych włosów. Okazuje się jednak, że czasem lepiej nieco więcej zainwestować, bo jakość może być diametralnie inna. Poznajcie naszą subiektywną listę 5 rzeczy, w przypadku których cena idzie w parze z jakością.

Tanie jeansy nie równają się drogim jeansom

W przypadku tanich jeansów niby wszystko na pierwszy rzut oka wydaje się podobne w stosunku do droższych modeli, jednak tylko pozornie. Wiadomo, że firmy które specjalizują się w tworzeniu odzieży z denimu będą zwracały dużą większą uwagę na wszelkie detale od tych nastawionych na różnego rodzaju produkty. Oczywiście i w jednym i w drugim przypadku najczęściej fabryki rozlokowane są w Azji, ale nie o to chodzi, gdyż droższe produkty przechodzą bardziej rygorystyczną kontrolę jakości. Wiele osób zwraca uwagę, że markowe jeansy są bardziej elastyczne, mają też solidniejsze szwy. Dzięki temu trudniej o dziurę czy przetarcie, oczywiście takie, które nie jest celowym zabiegiem. Ponadto tanie jeansy, zwłaszcza te farbowane mogą łatwo puszczać kolor, a przecież nie chcemy zostawić śladu na białej tapicerce sofy.

Tania koszula do eleganckich spodni nie równa się tej droższej wykonanej z organicznej bawełny

Jakość można zauważyć także porównując tanie i drogie koszule damskie. Jeszcze lepiej widać to na przykładzie męskich modeli. Sposób przyszywania guzików, wykończenie szwów, a także brak błędów szycia to wszystko masz zagwarantowane decydując się na droższą koszulę renomowanej marki. Jeśli problemem jest cena, to zawsze możesz oczekiwać na promocje. Pojawiają się w sezonowych obniżkach, a także przy okazji dużych wyprzedaży, np. Black Friday czy Boxing Day. Koszule mogą różnić się także składem materiałowym. Jeśli w przypadku droższej zastosowano materiał niegniotliwy to zapewne tak jest i rzeczywiście koszulę będzie się łatwo prasować. W przypadku taniej nie mamy tej gwarancji. Bardzo często decydujemy się na odzież wykonaną z naturalnych materiałów. Koszula z bawełny organicznej będzie lepsza od tej ze zwykłej bawełny, gdyż pozyskiwana jest ekologicznie, z nasion niemodyfikowanych genetycznie. Materiał bez dodatków sztucznych tkanin jest przewiewny, a ponadto antybakteryjny i biodegradowalny.

Torebka ze skóry ekologicznej torebce ze skóry nierówna, czyli o jakości dodatków

Choć chciałoby się powiedzieć, że torebki ze skóry ekologicznej są tak samo trwałe i dobrze wykonane jak te ze skóry to zwykle tak nie jest, chyba że mamy do czynienia z taką linią od znanego producenta. Oczywiście względy etyczne się liczą, jednak trzeba zdawać sobie sprawę, że skóra jest produktem pozostałym po uboju, który niestety i tak zostałby wykonany, wszak osób spożywających mięso jest ciągle znacznie więcej niż wegetarian. Torebka skórzana jest bardzo dokładnie wykonana z dbałością o szczegóły. Nie da się również zaprzeczyć, że jest ponadczasowym elementem garderoby. Warto podkreślić, że choć pochodzenie skóry jest wątpliwe etycznie, to jednak jest ona całkowicie biodegradowalna w przeciwieństwie do torebek ze skóry ekologicznej, w przypadku których materiał pokryty jest warstwą folii poliuretanowej. Zatem pozostawiamy Cię z dylematem – etyka czy ekologia?

Doczepiane naturalne włosy są różnej jakości i liczy się ich pochodzenie

Przechodzimy do kolejnego zakupu, a więc doczepianych tresek. Jak wiadomo doczepy często są synonimem kiczu, a to dlatego, że kobiety wybierają kiepskiej jakości włosy. Najlepsze są oczywiście naturalne włosy doczepiane słowiańskie lub rosyjskie. Są pozyskiwane w sposób humanitarny w przeciwieństwie do włosów azjatyckich, wszak hinduski powierzają je boginiom w świątyniach, a tak naprawdę zostają wykorzystane w handlu na szeroką skalę i za swoje włosy nie otrzymują wynagrodzenia. Warto zdecydować się na naturalne treski włosy doczepiane mogą prezentować się naturalnie, jeśli zastosuje się odpowiednią metodę doczepiania, a także dobrze dobierze odcień do swoich naturalnych lub farbowanych włosów. Takie włosy można myć i poddawać stylizacjom, co jest bardzo ważne.

Buty butom nierówne, czyli o jakości wykonania i prestiżu marki

Wybór markowych butów może zagwarantować to, że pochodzimy w nich kilka sezonów. Oczywiście muszą być wykonane z trwałych i odpornych na uszkodzenia materiałów, najlepiej skóry. Aby takie buty były trwałe oczywiście trzeba odpowiednio o nie dbać. Wysokiej jakości obuwie przede wszystkim jest szyte, a nie klejone. Niestety klejenie obuwia powoduje, że przy niekorzystnych warunkach z czasem łączenie ulega osłabieniu, a buty mogą dosłownie się rozpaść. Warto zwrócić uwagę na fakt, że firmy, które mają już swój ugruntowany prestiż zwracają uwagę na szczegóły, a ich buty przechodzą kontrolę jakości, a także mają odpowiedni, bezpieczny profil, dopasowany do stóp.

Na niektórych produktach zdecydowanie nie warto oszczędzać. Jeśli wybierzesz wysokiej jakości produkty z naszej listy to paradoksalnie zaoszczędzisz, bo posłużą Ci na dłużej i będą lepiej się prezentować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here