W jaki sposób zakładać soczewki

O przewadze soczewek nad okularami nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Jest jednak pewna rzecz, która skutecznie odstrasza ludzi od korzystania z soczewek. Chodzi o ich zakładanie. Czynność ta wydaje się być trudna, a nawet przerażająca. Tak naprawdę jednak nie jest ona skomplikowana, choć wymaga treningu, jak większość rzeczy w naszym życiu.

Jak poprawnie założyć soczewki?

Zakładanie soczewek wymaga nieco uwagi, ale szybko można zyskać wprawę w tej czynności. Oto krótka instrukcja:

1. Zadbaj o higienę rąk przed przystąpieniem do zakładania soczewek.

2. Sięgając po soczewkę, sprawdź, czy nie wywinęła się ona na drugą stronę. Najlepiej umieścić ją na czubku palca, skierować w stronę światła i ocenić jej kształt. Jeśli jest idealnie półkolisty, to świetnie. Jeśli jednak krawędzie wywijają się na zewnątrz – trzeba to naprawić.

4. Czy z soczewką jest wszystko w porządku? Jeśli tak, to można przystąpić do jej zakładania. W tym celu przytrzymaj górną powieką za pomocą palców wolnej ręki. Chodzi o to, aby powstrzymać w ten sposób odruch mrugania.

5. Zbliż palec z soczewką do oka. Wolnymi palcami przytrzymaj dolną powiekę.

6. Skieruj wzrok ku górze i umieść soczewkę na oku.

7. Powoli puść powiekę i zamknij oko – dzięki temu soczewka dopasuje się do gałki ocznej.

Jak ułatwić zakładanie soczewek?

Okazuje się, że producenci starają się ułatwić czynność zakładania soczewek. Należy do nich firma Acuvue. Oferowane przez nią soczewki posiadają jasnoniebieskie zabarwienie, dzięki czemu są lepiej widoczne w pojemniku. Zabarwienie to jednak nie jest widzialne po założeniu soczewek na oczy. Dodatkowe udogodnienie to ułatwia sprawdzenia krawędzi soczewek, poprzez umieszczenie jej na czubku palca i ocenę jej kształtu. Warto wspomnieć, że soczewki Acuvue są nie tylko proste do zakładania, ale również komfortowe do noszenia. Nic dziwnego, skoro powstały z miękkich, elastycznych i przepuszczających tlen materiałów. Chronią one także oczy przed promieniowaniem UV i mają wbudowany składnik nawilżający. Więcej na temat soczewek można przeczytać na stronie: https://www.acuvue.pl/noszenie-pielegnacja-soczewek/zakladanie-i-zdejmowanie-soczewek

Wiele osób unika zakładania soczewek. A przecież jedynie trening jest w stanie pomóc nam oswoić się z tą czynnością. Osoby, które używają soczewek na co dzień, zakładają je szybko, wręcz intuicyjnie. Potem cieszą się tym, że nie muszą nosić okularów, które ograniczą aktywność fizyczną i są wrażliwe na warunki atmosferyczne. Warto dołączyć do tego grona i po prostu odważyć się na ten pierwszy krok, czyli założenie soczewek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here