Najlepsze metody depilacji

Zastanawiasz się jaki sposób depilacji wybrać? Nic dziwnego! Obecnie mamy do wyboru mnóstwo sposobów depilacji, jednak wszystkie z nich mają nie tylko wiele zalet, ale i wad. Wybór odpowiedniego sposobu to bardzo indywidualna kwestia, w końcu każda z nas jest inna, ma inne wymagania i potrzeby. Sprawdź więc, jaki rodzaj depilacji będzie najlepszy dla Ciebie.

1. Maszynka do golenia

Golenie włosków maszynką to jeden z najpopularniejszych sposobów. Jest to tania metoda, z której możesz skorzystać samodzielnie w każdej chwili. Niestety, to koniec jej plusów. Dużą wadą maszynki jest fakt, że wiele osób musi używać jej nawet codziennie, ponieważ włoski mogą odrosnąć nawet kilkanaście godzin po goleniu. Dodatkowo przy goleniu można łatwo uszkodzić skórę, a zacięcia są nie tylko bolesne, ale też nie wyglądają zbyt estetycznie.

2. Epilacja laserowa

Laseroterapia staje się popularniejsza z roku na rok. Trudno się temu dziwić, ponieważ pomaga ona pozbyć się owłosienia najczęściej na dobre. Jej celem jest zniszczenie brodawek oraz mieszków włosowych przez stopniowe podnoszenie ich temperatury. Metoda ta pomaga też uniknąć problemu wrastających włosków czy reakcji alergicznych. Depilacja laserem diodowym jest zabiegiem nowoczesnym, dzięki czemu jest on komfortowy i niemal bezbolesny. Dla niektórych wadą tej metody może być jedynie cena. W renomowanym gabinecie Coco Time we Wrocławiu cena epilacji średniej partii ciała to około 260zł, a zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie. Biorąc pod uwagę luksus cieszenia się gładką skórą cały rok, cena wydaje się jednak sprawiedliwa.

3. Depilator elektryczny

Kolejnym popularnym sposobem jest użycie depilatora elektrycznego. Jego zaletą jest stosunkowo długotrwały efekt (około 2-3tygodnie). Jest to również sposób dość tani, ponieważ ceny depilatora elektrycznego zaczynają się już od około 150zł, jednak za lepsze modele trzeba zapłacić więcej. Niestety, poza oczywistymi zaletami, ma on też wady. Jedną z nich jest ból podczas zabiegu depilacji. Co prawda niektóre modele posiadają nakładki chłodzące, jednak niestety często to nadal za mało. Dodatkowo, przy tym sposobie depilacji musimy się liczyć z dużym ryzykiem wrastania włosków.

4. Depilacja woskiem

Ta metoda gwarantuje nam efekt gładkiej skóry przez podobny czas jak przy depilatorze. Jest tak nie tylko dzięki usuwaniu włosków z cebulkami, ale dodatkowo dzięki pozbyciu się przy okazji martwego naskórka. Z tego sposobu możemy skorzystać w gabinecie kosmetycznym, ale również w zaciszu własnego domu. Depilacja woskiem ma jednak podobne wady jak depilator – jest to sposób bolesny, a także niesie ryzyko wrastających włosków i podrażnień. Dlatego właśnie nie jest polecany osobom z wrażliwą skórą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here