Treningi na orbitreku – intensywnie i efektywnie

Orbitrek pozwala na przeprowadzenie efektywnego treningu oraz spalenie tkanki tłuszczowej dzięki temu, że do ćwiczeń angażujemy jednocześnie wiele partii mięśni. Zapewnia także prawidłową rozgrzewkę i trening właściwy. Na orbitreku można wykonywać ćwiczenia siłowe oraz treningi kadio. Urządzenie pozwala samodzielnie ustawić parametry, które mają decydujący wpływ na stopień intensywności treningu i pomagają efektywnie spalać tłuszcz, jak również wzmocnić mięśnie.

Co to jest orbitrek?

Orbitrek wykorzystuje się do przeprowadzania profesjonalnych treningów sportowych, chociaż mogą na nim ćwiczyć również amatorzy. To wyjątkowe urządzenie o eliptycznym kształcie przeznaczone do ćwiczeń. Umożliwia rozmaite rodzaje ćwiczeń w zależności od funkcji, w które został wyposażony. Niektóre urządzenia mają specjalny licznik do mierzenia tkanki tłuszczowej lub dają możliwość wykonania specjalnego testu na wydolność. Dzięki tym pomiarom można dostosować każdy trening do możliwości i potrzeb osoby ćwiczącej dzięki odpowiedniemu ustawieniu obciążeń. Na stronie dystrybutora specialfitness.pl można obejrzeć różne modele urządzeń do intensywnych treningów fitness.

Plan treningowy na orbitreku

Przed rozpoczęciem każdego treningu warto pamiętać o prawidłowym rozgrzaniu wszystkich mięśni. Rozgrzewka przeprowadzona na orbitreku pozwala doskonale rozciągnąć i rogrzać mięśnie przygotowując nasz organizm do kolejnego wysiłku. Dzięki rozgrzewce możemy uniknąć kontuzji. Ćwicząc na orbitreku przyjmujemy prawidłową pozycję: wyprostowane plecy i wciągnięty brzuch, a uchwyty trzymamy w dłoniach niezbyt mocno, aby niepotrzebnie nie napinać mięśni. Podstawowe ćwiczenie polega na dynamicznym marszu z uwzględnieniem pracy ramion. Pierwsze treningi nie powinny trwać zbyt długo, na początek wystarczy 30-minutowy trening. Aby szybko zauważyć efekty treningów trzeba ćwiczyć regularnie, 3-4 razy w tygodniu. Wówczas utrzymujemy wysokie tempo przemiany materii i efektywnie spalamy tłuszcz.

Atuty treningu

Trening na orbitreku ma wiele zalet: nie tylko poprawia kondycję fizyczną i wydolność organizmu, lecz także sprzyja spalaniu tkanki tłuszczowej oraz wzmacnia wszystkie grupy mięśni. Podczas ćwiczeń na orbitreku wzmacniają się mięśnie nóg, pośladki, brzuch i ramiona. Ćwiczenie na orbitreku zmniejsza ryzyko kontuzji, gdyż nie obciąża stawów ani ścięgien. Regularne treningi pozwalają ustabilizować ciśnienie krwi poprawiając krążenie, a także wydolność oddechową. Trening kardio bardzo korzystnie wpływa na serce. Na orbitreku ćwiczyć może każdy, kto ma na to ochotę niezależnie od wieku czy stopnia wysportowania. Taki typ ćwiczeń pozwala poprawić kondycję i zmienić tkankę tłuszczową na mięśnie. Każdy trening na tym urządzeniu pozwala szybko zgubić zbędne kilogramy – zależnie od intensywności treningu można spalić ok. 500 kcal w trakcie półgodzinnej sesji. 

Dodatkowe korzyści z treningu

Ogromną zaletą ćwiczeń na orbitreku jest praca ciała w pozycji anatomicznej zgodnie z naturalnymi płaszczyznami ruchu. Dzięki temu osoba ćwicząca harmonijnie buduje sylwetkę unikając przeciążeń i nie naraża się bezpośrednio na kontuzje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here