Ruch zero waste

Ruch zero waste przybiera na sile i coraz więcej Polaków zaczyna się interesować tym, jak generować mniej odpadów. Jak wiadomo, podczas codziennego życia powstaje ich tak dużo, że nawet wyeliminowanie jednego „złego” nawyku już działa pozytywnie. Dlatego też Wam podpowiemy, jak można sprawić, że Twój dom będzie bardziej eko, a co za tym idzie, zacznie produkować mniej śmieci niż dotychczas.

Zastanów się, ile produkujesz na co dzień śmieci?

Segregujesz śmieci? Świetnie, ale zastanów się, jak często je wyrzucasz do zbiorczych śmietników pod domem? Prawdopodobnie robisz to codziennie. A co by było, gdyby na Twoim osiedlu śmieciarki zaczęły przyjeżdżać rzadziej? Zamiast raz w tygodniu, to dwa razy? Pewnie na dzień przed odbiorem, już pod wiatami worki wysypują się, a co dopiero takie dodatkowe 7 dni. Stąd też, trzeba pracować, zanim zasypią nas śmieci. A jak? Już spieszymy z pomocą.

Wiele produktów, które mamy w domu w jednorazowych pojemnikach, można produkować samodzielnie! Kostki do zmywarki, mydła czy soki. Już to sprawi, że codziennie do śmieci będzie uciekać mniej pojemników. To jednak nie wszystko. Lubisz produkty, które znajdują wszechstronne zastosowanie? Dzisiaj opowiemy o jednym z nich – siarczanie magnezu.

I w kosmetyce i w gospodarstwie domowym

Po co kupować kilka produktów, skoro można zakupić w zbiorczym opakowaniu jeden składnik, który później rozrobi się według własnych potrzeb. Takim jest chociażby siarczan magnezu, który możesz kupić w 5 kg opakowaniu chociażby w sklepie naturalniezdrowe.pl. Gdzie znajdziemy jego zastosowanie?

W kosmetyce! Pomaga w walce z łupieżem, wygładza, wzmacnia. Dlatego nie tylko dodasz go do szamponu, zrobisz z niego maseczkę, ale możesz też rozpuścić w wodzie w wannie. Już po kilku takich zabiegach zobaczysz, jak zregenerowana będzie Twoja skóra. Stosuj go także jako peeling – wystarczy trochę płynu do mycia, zmieszać go z mieszanką z pojemnika i gotowe. Idziemy dalej? Masz ogród? Siarczan magnezu świetnie sprawdzi się jako nawóz czy odstraszacz przed ślimakami.

Ten produkt będzie też pomocny w medycynie, ponieważ działa przeczyszczająco, jednak takie zabiegi warto skonsultować z lekarzem. Złe dobranie dawki może prowadzić do odwodnienia organizmu. Jednak jak sami widzicie, bycie eko nie jest trudne, ale wymaga odrobiny kreatywności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here