Profesjonalna odzież sportowa na każdą porę roku

Osoby stale aktywne fizycznie, zawodowi sportowcy oraz amatorzy poszukują innowacyjnych rozwiązań w zakresie wyposażenia, sprzętu sportowego i odzieży, które będą odpowiednie na każdą pogodę, niezależnie od temperatury i opadów atmosferycznych. Profesjonalna odzież sportowa ma nie tylko chronić przed deszczem i silnym wiatrem, lecz także być przewiewna, oddychająca i zapewniająca komfort termiczny w różnych warunkach pogodowych. Dlatego projektanci i technolodzy wciąż poszukują włókien, które pozwolą uzyskać niezwykłą tkaninę spełniającą wymagania współczesnych klientów, doskonale znających swoje potrzeby.

Bielizna termoaktywna – przewiewna i wytrzymała tkanina

Ubrania termoaktywne, czyli termiczne są lekkie, miękkie i przyjemne w dotyku dzięki nowoczesnej, bezszwowej technologii szycia. Łatwe połączenie w odpowiednich proporcjach trzech innowacyjnych materiałów: poliamidu, polietylenu i elastanu, pozwoliło stworzyć przewiewny i bardzo elastyczny materiał, rozciągliwy w trzech kierunkach i wytrzymały. Dodatkową cechą tych tkanin są ich właściwości hydrofobowe i bakteriostatyczne. Warstwowa struktura materiału znakomicie odprowadza wilgoć na zewnątrz i pozwala skórze oddychać nawet podczas wyjątkowo intensywnych treningów, biegów, rajdów motocyklowych czy wędrówek – pieszych lub rowerowych.

Mocne włókna polipropylenowe DRYARN

Specjalnie wymyślona przędza funkcyjna o nazwie DRYARN to nowoczesna tkanina syntetyczna łącząca najlepsze cechy poliamidów. Niespotykanie cienkie włókna przędzy są bardzo wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne dzięki odpowiedniej strukturze. Pozwala to na zachowanie optymalnej równowagi termicznej, gdyż tkanina ta skutecznie chroni przed nadmiernym chłodem działając jak izolator, a jednocześnie jest przewiewna i oddycha – szybko odprowadzając wilgoć na zewnątrz. Ponadto włókna te wyróżniają się wysokimi właściwościami antybakteryjnymi, dlatego bielizna z nich uszyta jest znakomitym rozwiązaniem dla alergików i osób o wrażliwej skórze. Pozostałe innowacyjne włókna o wyjątkowych właściwościach bakteriostatycznych i antyzapachowych to Resistex Silver, Merino Wool oraz Resistex® Carbon, przędza łącząca aktywny węgiel, bawełnę oraz poliester i nylon.

Profesjonalne skarpety sportowe z wełny Merynosów

Doskonale uszyte skarpety znakomicie układają się na stopie nie powodując odparzeń czy odcisków. Skarpety kompresyjne SPAIO dostępne na stronie sklepu producenta spaio.pl uszyto z przędzy o właściwościach bakteriostatycznych. Są także bardzo funkcjonalne dzięki kompresji, która stopniowo pobudza krążenie, sprzyja szybszemu metabolizmowi mięśni, a tym samym zwiększa ich wydajność i przyśpiesza regenerację. Dodatek wełny z Merynosów o gwarantuje doskonałą izolację termiczną zatrzymując ciepło przy skórze i pozwalając na jej oddychanie. Poza tym skarpety kompresyjne mają bezszwowe łączenie na palcach zapewniając większy komfort podczas długich wędrówek czy biegu. Z kolei miękki ściągacz nie powoduje ucisku i dobrze utrzymuje skarpetę na nodze. Natomiast wzmocnione pięty i palce zwiększają trwałość i chronią te wrażliwe miejsca przed otarciem lub odciskami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here