Sukces yerba mate

Moda na zdrowe odżywianie sprawia, że poszukujemy nowych możliwości i opcji, które sprawiają, że nasza dieta będzie płynna i ustabilizowana. Szukamy ofert zarówno ze zdrowym piciem, jak i żywnością oraz czegoś, co będzie odpowiednio dostosowane do naszych potrzeb. Dużą popularnością cieszy się np. yerba mate. Jest to herbata, która stała się popularna za sprawą Indian, którzy zamieszkiwali dorzecze Parany – było to plemię Guarani.

Powód zachęcający do spożywania i tworzenia naparu był prosty – niezwykle cenne właściwości dla osób, które żyły w takich trudnych warunkach. Miał wartości pobudzające, rozjaśniające umysł i łagodzące uczucie głodu. To przyciągnęło zwłaszcza misjonarzy jezuickich, którzy przybyli na te tereny i obserwowali z zainteresowaniem Indian ze wspomnianego plemienia. Jezuitom tak spodobał się napar, że postawili na wzbudzenie zainteresowania yerba mate w Europie. Yerba mate stała się popularna, będąc konkurencją dla herbat sprowadzanych z Azji. Stała się popularna także w krajach arabskich.

Problem z yerba mate pojawił się wraz z likwidacją zakonu jezuitów. Yerba mate znacząco straciła wtedy na znaczeniu. Dopiero pod koniec dziewiętnastego wieku yerba mate wróciła do łask i zaczęto ją uprawiać w krajach Ameryki Południowej takich jak Brazylia, Argentyna, Urugwaj, Paragwaj, czy Peru. Yerba mate ma też specyficzne działanie. Susz yerba mate pozyskuje się z wysuszonych i wyprażonych, pokruszonych liści i łodyżek tzw. ostrokrzewu paragwajskiego. Rośnie on tak, jak nazwa wskazuje w Paragwaju, ale także i Urugwaju, Argentynie, czy Brazylii.

Yerba mate posiada bardzo dużą ilość właściwości leczniczych i wartości odżywczych. Najlepiej podawać ją właśnie w formie wywarów. Wartości pobudzające zawarte są w yerba mate dzięki wysokiej zawartości kofeiny. Żeby przygotować yerba matę we właściwy sposób powinno się mieć odpowiednie naczynia i tzw. bombillę do tego, żeby pić napój. Jak zatem widzimy właściwości zdrowotne i pobudzające Yerba mate, są ogromne i pokazuje to, że można ją pić, skutecznie zastępując zwykłą herbatę. Jest bardzo łatwo dowiedzieć się, co to jest yerba mate, mamy też szereg marek na rynku oferujących ten produkt. Możliwy jest także zakup herbaty yerba mate przez internet. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę „chcę kupić yerba mate” albo „gdzie kupić yerba mate” i możemy znaleźć pełno sklepów, które będą ten produkt oferować. Nic więc prostszego – yerba jest do zamówienia wszędzie i jeżeli tylko nie brakuje nam funduszy to chwytajmy za bombillę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here