Troska o zdrowie intymne

W trosce o nasze zdrowie, należy dbać o odpowiednią florę bakteryjną. Jeżeli pojawią się zaczerwienienia, podrażnienia lub alergia, należy jak najszybciej zacząć działać. Odpowiednia higiena intymna człowieka chroni od wszelkich infekcji i zapewnia odpowiednią troskę o zdrowie dróg rodnych.

Pomocne okażą się tutaj produkty do konkretnego działania. Należy również skupić się na stosowaniu jak najbardziej naturalnych, wolnych od chemii kosmetyków. Najczęściej płyny do higieny intymnej zawierają składniki o działaniu nawilżającym, czyli: betainę, panthenol, glicerynę, witaminę E oraz mocznik. Bardzo ważne jest również, aby płyn zawierał substancje, które są pomocne w łagodzeniu podrażnień. Są to np. ekstrakt z korzenia lukrecji, wyciąg z trawy azjatyckiej lub alantoina. Pomocne okażą się także substancje regulujące pH, może to być kwas cytrynowy lub kwas mlekowy.

Wcale nie jest tak łatwo znaleźć odpowiedni produkt, dlatego powinniśmy szukać w odpowiednich sklepach. Godny polecenia sklep z produktami do higieny intymnej znajdziemy na https://kosmetykinaturalne24.pl/pl/c/Higiena-intymna/5090. Produkty są ekologiczne oraz naturalne, zapewniają stuprocentową skuteczność. Trzeba pamiętać, że sfera intymna kobiet, może być narażona na działanie bakterii oraz wirusów. Naturalnie występujący kwas mlekowy, zapewnia dobrą barierę ochrony. Niestety zdarza się często, że gospodarka hormonalna organizmu jest zachwiana, co skutkuje łatwością w nabywaniu infekcji. Dlatego należy używać płynów do higieny intymnej, zamiast zwykłego mydła. Zwykłe mydło, żele pod prysznic i olejki, wprowadzają bardziej zasadowe pH, przez co zaburzają działanie kwasu mlekowego i infekcja intymna może powstać w każdej chwili.

Należy też zwrócić uwagę na to w jakich produktach pierzemy ubrania i czy one nas nie uczulają. Dodatkowo odpowiednia dieta oraz picie dużych ilości wody, będzie nas chronić przez chorobami. Kiedy czujemy pieczenie lub kiedy zauważymy podrażnienie, należy jak najszybciej wziąć prysznic i umyć strefy intymne płynem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here