Spodnie dresowe – dlaczego nie wychodzą z mody?

0
1043

Ponadczasowość niektórych ubrań to najlepszy dowód na to, że są piękne i wygodne. Nie inaczej jest ze spodniami dresowymi, które od lat nie wychodzą z mody. Przed dekadami zaprojektowane jako ubiór do ćwiczeń, dzisiaj stają się nieodłącznym elementem miejskich stylizacji. Chodzą w nich wszyscy, a kobiety nie widzą problemu w zestawianiu dresów z torebkami wieczorowymi i szpilkami. Wszystkie chwyty dozwolone!

Masz wrażenie, że spodnie dresowe towarzyszą Ci od zawsze? Tak daleko, jak sięgasz pamięcią były obecne w Twoim życiu – w latach 70 jako nieodłączny strój Amerykanów, którzy pokochali poranny jogging i domowy aerobik, w latach 90 jako szeleszczące ortaliony, później jako swobodny strój na siłownię. Dresy były lansowane przez gwiazdy kina i estrady, przez sportowców, projektantów mody, celebrytów. Każdy chciał wyglądać jak Jane Fonda, Jay-Z czy dziewczyny ze Spice Girls.

Niestety – w XXI wieku spodnie dresowe zaczęły z wielkim hukiem spadać z piedestału. Ludzie ze środowisk, którzy wcześniej lansowali sportowy styl we wszystkich możliwych sytuacjach, teraz parodiowali go i wyśmiewali jako kiczowaty. Większości osób jednak trudno było zrezygnować z ubrań, które były tak wygodne, pozwalały na maksymalną swobodę, nadawały się zarówno do ćwiczeń, jak i wypoczynku. Zostawili więc te stylizacje w swoich szafach, ale wkładali tylko na czas treningu czy domowego leniuchowania.

Wielki powrót spodni dresowych

Spodnie dresowe nigdy nie zostały całkowicie zapomniane, ale kiedy przeżywały wielki come back to (niestety) tylko jako odzież sportowa. Wielu osobom ciężko było się rozstawać z wygodnymi zestawami, dlatego chętnie nosili je także po pracy. Niewielu jednak było gotowych paradować w spodniach dresowych po ulicy. Aż do ubiegłego roku, kiedy zmiana stylu życia i przejście na tryb pracy zdalnej wymusiły niejako comfy look. Od tego czasu ludzie ubrani w dresy nie mają już oporów, aby prezentować się w nich także poza domem.

Projektanci marki PLNY Lala podążają za potrzebami klientów i dostarczają im odzież w miejskiej odsłonie – https://plnylala.pl/pol_m_Kategorie_Spodnie-316.html. Spodnie dresowe ze ściągaczami świetnie podkreślają smukłość nóg, a jednocześnie maskują ewentualne nadprogramowe kilogramy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here