Pielęgnacja po opalaniu – o co należy zadbać?

0
940

Lato jest idealnym okresem, by nadać swojej skórze brązowego, atrakcyjnego kolorytu. Promienie UV mogą być jednak niebezpieczne dla cery. Duże znacznie ma więc odpowiednia pielęgnacja. Warto wiedzieć, które preparaty mogą wspomóc skórę w procesach regeneracyjnych.

Balsam po opalaniu

Chcąc uchronić swoją cerę przed szkodliwym oddziaływaniem promieni UV, należy regularnie stosować krem na dzień. Tworzy on bowiem na powierzchni ciała barierę ochronną, zapobiegającą uszkodzeniom skóry. Po opalaniu warto wziąć prysznic, który zmyje słoną wodę, piasek oraz warstwę kremu z filtrem. Kolejnym etapem jest aplikacja balsamu pielęgnacyjnego. Pozwoli on bowiem ukoić podrażnienia, wspomagając zarazem regenerację skóry. Balsam po opalaniu wykazuje właściwości nawilżające, przywracając działanie hydrolipidów cery.

Poparzenia

W przypadku nadmiernej eskpozycji ciała na promienie słoneczne, mogą pojawić się uciążliwe zaczerwienienia i obrzęki. Nie zawsze bowiem preparaty z filtrem są w stanie zbudować skuteczną barierę ochronną. Zdarza się również, że krople wody intensyfikują oddziaływanie słońca na skórę. Chcąc więc ukoić podrażnioną cerę, zamiast kremów na dzień, można zdecydować się na użycie specjalnych żelów po opalaniu, zmniejszających zaczerwienienia. Preparaty ten intensywnie nawilżają skórę, ograniczając zarazem uczucie pieczenia.

Kosmetyki, przedłużające opaleniznę.

Na rynku dostępne są kremy, pozwalające utrzymać brązowy kolor cery. Preparaty wykazują ponadto właściwości nawilżające i wygładzające. Wiele kremów można stosować po opalaniu oraz w ramach codziennej pielęgnacji. Preparaty bazują na odżywczych olejkach i mikroelementach. Można je dobrać do rodzaju posiadanej cery.

Promienie UV pozwalają uzyskać atrakcyjny wygląd skóry, jednak nadmierna ekspozycja ciała na ich oddziaływanie jest bardzo szkodliwa. Po opalaniu warto więc posmarować skórę odżywczymi i nawilżającymi preparatami. Przed snem można również użyć kremu na noc, wspomagającego przeprowadzenie procesów regeneracyjnych cery.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here