Soczewki jednorazowe - historia i zalety

Dzięki soczewkom kontaktowym coraz trudniej jest stwierdzić, czy ktoś ma wadę wzroku, czy też nie. Użytkownicy soczewek kontaktowych mogą liczyć na większą swobodę i dyskrecję niż osoby noszące tradycyjne szkła korekcyjne.

Krótka historia soczewek kontaktowych

Już w XVI wieku Leonardo da Vinci, znany nie tylko jako artysta, ale również i naukowiec, opisał w swoich notatkach pomysł, który dzisiaj uważany jest za pierwowzór dzisiejszych soczewek kontaktowych. Jednak miękkie szkła kontaktowe, które obecnie należą do 93% noszonych soczewek, powstały dopiero w latach 60. w Czechach. Z kolei jednorazowe soczewki kontaktowe zostały wynalezione w Danii w 1982 roku.

Zalety soczewek jednorazowych

Soczewki jednorazowe dają większy komfort i lepsze nawilżenie oczu

Soczewki jednorazowe są cieńsze od miesięcznych (więcej dowiesz się na www.mojepierwszesoczewki.pl). Dla osoby nieznającej się na soczewkach może to wydawać się wadą, ponieważ miesięczne soczewki mają większą trwałość. Jednak cienkość soczewek jednorazowych oznacza większy komfort dla ich użytkowników, ponieważ soczewki są niewyczuwalne nawet na wrażliwych oczach. Dzięki ich cienkości szkła kontaktowe utrzymują duży poziom wilgotności oczu, który jest istotny dla zachowania ich zdrowia. Jeśli masz problemy z suchością oczy przy stosowaniu soczewek miesięcznych, zmień je na jednorazowe, a szybko poczujesz różnicę. A jeśli nigdy nie nosiłeś soczewek, przetestuj obydwa rodzaje. Sprawdź na własnych oczach, jak się czujesz, gdy korzystasz z soczewek miesięcznych i jednorazowych.

Soczewki jednorazowe są wygodne i szybkie w stosowaniu

Jednorazówki podbiły serca milionów Polaków, ponieważ nie ma nic prostszego niż otwarcie nowego opakowania rano i wyrzucenie soczewek wieczorem. Nie potrzebujesz żadnych płynów czy pojemników, a przy tym zachowujesz pełną sterylność soczewek. Nie musisz też pamiętać o tym, kiedy je zdjąć, bo robisz to każdego wieczora. Soczewki jednorazowe kosztują tylko trochę więcej niż miesięczne, ale na dłuższą metę inwestycja będzie podobna, ponieważ zaoszczędzisz na kosztach, które ponosiłeś przy pielęgnacji soczewek miesięcznych.

Nie musisz wierzyć nam na słowo – wystarczy, że kupisz soczewki jednorazowe na stronie  i przekonasz się sam, jak wygląda świat bez okularów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here