Kolor i zdrowie - recepta na piękne włosy

Czy między koloryzacją włosów a ich kondycją zdrowotną musi istnieć konflikt? Dziś decydując się na zmianę koloru, nie musimy wybierać: efekt wizualny albo zdrowie. Nowoczesne preparaty fryzjerskie to swego rodzaju 2w1 – jeśli dokonamy odpowiedniego wyboru spośród szerokiej gamy dostępnych na rynku profesjonalnych produktów, będziemy mogli cieszyć się pięknymi i mocnymi, dobrze odżywionymi włosami.

Baw się kolorami, dbając o włosy

Pogłębienie naturalnego koloru włosów, a może zmiana radykalna, zabawa kolorem i postawienie na kompozycję kolorowych pasm na jakiś czas i później powrót do swojego odcienia? 

Szczególnie wiosną, choć nie tylko, decydujemy się na odświeżenie wizerunku i właśnie o tej porze roku zmieniamy kolor włosów. Po sezonie zimowym, kiedy włosy zazwyczaj tracą nieco witalności, wiosną potrzebują wzmocnienia, odżywienia i różnych zabiegów kosmetycznych czy fryzjerskich.

Nie inaczej jest też latem, kiedy włosy narażone są w większym stopniu na negatywne skutki promieniowania słonecznego. 

Ważne jest, by o kondycję włosów dbać na bieżąco. Używając odpowiednio do ich stanu dobranych kosmetyków, preparatów ziołowych itp. Pośród wielu dostępnych na rynku produktów przeznaczonych do pielęgnacji i koloryzacji włosów na szczególną uwagę zasługują profesjonalne artykuły, do niedawna zarezerwowane jedynie dla salonów fryzjerskich.

farba do włosów MATRIX SOCOLOR.Beauty
farba do włosów MATRIX SOCOLOR.Beauty

Takie preparaty znajdziemy nie tylko w sklepach stacjonarnych. Szeroką gamę produktów kosmetycznych i akcesoriów fryzjerskich oferuje Allefryz.pl. To adres, który warto zapamiętać, jeśli chcemy samodzielnie zadbać zarówno o zdrowie, jak i piękny wygląd naszych włosów.

Efektywne i efektowne – profesjonalne farby do włosów

Farby do włosów są wciąż najpopularniejszym produktem koloryzacyjnym stosowanym przez osoby w różnym wieku. Zadaniem farby jest nie tylko skuteczne pokrycie siwizny, ale również odświeżenie i pogłębienie naturalnego koloru włosów albo całkowita zmiana dotychczasowego odcienia.

Od farb, podobnie jak od innych preparatów koloryzacyjnych, oczekujemy również tego, by włosy po ich użyciu sprawiały wrażenie błyszczących, dobrze odżywionych i naturalnych. 

Najmniej oczekiwanym jest tzw. efekt maski – otrzymanie koloru jednowymiarowego, który wygląda sztucznie. Nawet jeśli chcemy zmienić kolor z naturalnego na alternatywny (np. modny ostatnio turkus czy róż), zwracamy uwagę na to, by włosy mieniły się różnymi refleksami i nie były zbyt jednolite w swojej strukturze.

Jaki warunek musi spełnić farba do włosów, którą uznamy za idealną? Z pewnością też musi być trwała.

Te cechy posiadają profesjonalne farby fryzjerskie. Wśród nich w ostatnim sezonie wyróżnia się m.in.linia farb Loreal Majirel. Całą (bogatą we wszelkiego rodzaju odcienie: od ciepłych po zimne, od klasycznych po awangardowe) paletę tych farb oferuje m.in. hurtownia fryzjerska Allefryz.pl.

Farby Loreal Majirel mają kremową konsystencję, są łatwe w aplikacji, bazują na nowoczesnej technologii Revel Color, dzięki której uzyskuje się efekt wielowymiarowego koloru. Kompleksy pielęgnujące (z Ionene G oraz Incell) zapewniają optymalne odżywienie włosów, nie tylko ich warstwy zewnętrznej, ale również wewnętrznej.

Na Allefryz.pl znajdziemy również całą gamę produktów kondycjonujących. Są to profesjonalne szampony, odżywki, maski, olejki i kompleksowe kuracje do różnych rodzajów włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here