Wybór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji skóry to indywidualna kwestia każdej kobiety. Sucha, tłusta czy mieszana to tylko podstawowe rozróżnienie typów cery. Skóra wrażliwa, niezależnie od wieku i preferencji, wymaga z naszej strony szczególnej troski.

Osoby z cerą wrażliwą nie mają zazwyczaj wątpliwości co do tego, że ich codzienna pielęgnacja powinna uwzględniać kosmetyki dostosowane do specjalnych potrzeb – niepodrażniające skóry i łagodzące objawy działania czynników zewnętrznych. Wszelkie zmiany atmosferyczne, jak i stosowanie nieodpowiednich preparatów, skutkuje natychmiastową reakcją – zaczerwienieniem i podrażnieniami. Mogą pojawić się także uczucie swędzenia i pieczenia, którym towarzyszy niekiedy napięcie skóry.

Jak sobie z nimi radzić? W zależności od stopnia wpływu określonych czynników, możemy wybrać różne metody. Jednak w każdym wypadku nadwrażliwość wymaga z naszej strony przede wszystkim delikatności. Już na początku warto zrezygnować z tradycyjnego peelingu ziarnistego i zastąpić go np. peelingiem enzymatycznym, który nie posiada drobinek wcieranych w skórę. Jeżeli o występowanie objawów podejrzewamy czynniki naczyniowe, czyli kruchość ścian naszych naczyń krwionośnych, powinnyśmy zaprzestać spożywania zbyt mocno przyprawionych potraw oraz alkoholu. Czynniki zewnętrzne, czyli przede wszystkim ekstremalne warunki atmosferyczne i kontakt z substancjami wywołującymi podrażnienie, wymagają od nas zadbania o barierę ochronną, jaką mogą stanowić odpowiednio dobrane składniki.

Każdy typ skóry wymaga odpowiednich działań pielęgnacyjnych, ale ich podstawę zawsze stanowi higiena. Oczyszczanie przy pomocy produktów przeznaczonych do cery wrażliwej, takich jak tonik i żel do twarzy nie tylko odświeży skórę, ale także przygotuje ją do nałożenia kremu. Wybierając hipoalergiczne kosmetyki nawilżające do skóry wrażliwej, warto zwrócić szczególną uwagę na sprawdzone marki, takie jak np. La Roche, Iwostin czy Emolium. Poza pielęgnacją, każda kobieta powinna zadbać o odpowiedni makijaż – także kosmetyki kolorowe mogą być przystosowane do stosowania przez osoby o cerze wrażliwej. Wybór specjalistycznych marek i uważne czytanie etykiet pod kątem składników wywołujących reakcje alergiczne pozwalają cieszyć się pięknem bez narażania skóry na podrażnienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here