Istnieją setki, jeśli nie tysiące rodzajów kremów do twarzy, prawie każda firma kosmetyczna wymyśla własne. Oznacza to, że w każdym kraju mamy do wyboru kilkaset możliwości, ale wybór ten można zawęzić już na starcie, stawiając na całkowicie naturalne kremy do twarzy. Wyprodukowane są z dodatkowymi niezbędnymi komponentami, dzięki którym twarz będzie promienna i odpowiednio odżywiona. Jednak każda z nas ma inną cerę, a ta – inne potrzeby.

Jak zatem znaleźć krem idealny dla siebie?

Musisz przede wszystkim przemyśleć dwie kwestie:

  • jakiego typu cerę posiadasz?
  • jakiego rodzaju kremu potrzebujesz?

Jeśli chodzi o punkt pierwszy, sprawa jest dość łatwa i być może już w tym momencie dobrze wiesz, czym charakteryzuje się Twoja cera i z jakimi problemami w związku z nią się borykasz. To ważne, bowiem całkiem inny krem jest dedykowany skórze suchej, a całkiem inny ten dla tłustej. Inne rodzaje kremów są też przeznaczonej dla cery 20 latki, a inne dla kobiet dojrzałych. Koniecznie zwróć na to uwagę przy doborze kremów, gdyż nawet jeśli postawisz na wysokiej jakości naturalne kremy, a nie będą one odpowiednio dobrane do Twoich potrzeb – możesz nie tylko zapomnieć o owocnych rezultatach regularnego zastosowania, ale też nawet sobie zaszkodzić.

W kontekście rodzaju kremów sprawa się wiąże i ma się bardzo podobnie. Jeśli już wiesz, jaki typ cery posiadasz – tutaj powinno być dużo łatwiej. Niektóre z naturalnych kremów dostępnych na rynku mają następujące właściwości:

  • leczą trądzik
  • eliminują zmarszczki
  • mocno nawilżają
  • ograniczają wydzielanie serum
  • likwidują przebarwienia

Pamiętaj, że zawsze jeśli masz problem z określeniem typu cery czy odpowiedniego rodzaju kremu – możesz zwrócić się po pomoc do specjalistów. Wśród specjalistów należy wyróżnić Orientanę, u której można nabyć kosmetyki naturalne do twarzy https://www.orientana.pl/produkty/pielegnacja-twarzy/. Na ich stronie szczegółowo zostały opisane składniki tworzące wyjątkowe produkty.

Uwaga na wrażliwą skórę!

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o cerze o największych potrzebach – skórze wrażliwej. Jeśli borykasz się z taką, musisz zwracać szczególną uwagę na dobór kremów. Tutaj znów nie do przecenienia jest rola kremów naturalnych, bowiem oparte na całkowicie bezpiecznych i pochodzących z natury składnikach zwykle są najlepiej dopasowane do skóry wrażliwej i jej preferencji. Aby to zrozumieć wystarczy zerknąć na to, co mają w składzie kremy do twarzy sygnowane marką Orientana – to połączenie mocy roślin pochodzących z Azji. Znajdziemy tam między innymi morwę, lukrecję, szafran, drzewo sandałowe czy kurkumę – czyli tylko i wyłącznie naturalne składniki znane ze swoich wielkich właściwości zdrowotnych, w tym w dużym stopniu względem skóry.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here