Skarpetki we wzory - jak wybrać

Jeszcze kilka lat temu wybór skarpetek nie był kwestią, do której przykłada się większą uwagę. To zmieniło się w momencie pojawienia się na rynku firm zajmujących się sprzedażą skarpetek we wzory, które ubarwiły nie tylko branżę odzieżową, ale przede wszystkim stylizację Polaków. Takich miejsc z każdym rokiem powstaje coraz więcej, dlatego podpowiadamy, jak wybrać idealne skarpetki ze wzorem.

Skarpetki we wzory do eleganckiego stroju?

W początkowym okresie swojej obecności w światowej modzie, kolorowe skarpetki we wzory używane były przede wszystkim do młodzieżowych stylizacji, gdzie doskonale komponowały się ze sportowymi butami, czapkami i jeansami. To jednak nie zadowoliło producentów tych rzeczy, którzy w pewnym momencie postanowili wprowadzić je na salony. Dosłownie na salony, ponieważ skarpetki we wzory coraz częściej są ważnym dodatkiem eleganckich stylizacji.

Nawet przy bardziej formalnych wyjściach, odrobina nonszalancki nie zaszkodzi. Jak jednak radzą styliści – warto zachować przy tym umiar, żeby nie wyglądać zbyt komicznie. Jak więc dobierać skarpetki na przykład do garnituru? Doskonale w takich stylizacjach sprawdzą się skarpetki we wzory (kratka lub romby), których kolor jest możliwie najbardziej zbliżony do koloru garnitury. Jeżeli więc posiadamy granatowe spodnie i marynarkę, można wybrać skarpetki w podobnym odcieniu lub zdecydować się na przykład na kolor niebieski. Warto natomiast zrezygnować z kolorów bardziej wyrazistych jak czerwony, czy też pomarańczowy.

Młodzieżowy look – jakie skarpetki?

Kiedy nasz strój jest dużo mniej formalny, większą nonszalancją można wykazać się również przy wyborze skarpetek. W takim przypadku nie musimy kierować się sztywnymi regułami, które obowiązują przy eleganckim ubiorze – swój wybór można zdać na fantazję. Co w niej znajdziemy?

Do sportowych butów w jasnych odcieniach doskonale pasują wysokie skarpetki we wzory w wyrazistym kolorze. Mogą to być na przykład takie kolory, jak pomarańczowy, czy też czerwony, które zostaną wzbogacone przez zabawne wzory – zwierzęta, jedzenie lub postacie z bajki. Jeśli chcemy, żeby taki dodatek dobrze pasował do całej stylizacji, dobrze jeśli kolor skarpet jest podobny do jednego z elementów ubioru.

Jakie wzory cieszą się największą popularnością wśród młodzieży?

  • kropki,
  • kratka,
  • zwierzęta,
  • jedzenie i owoce,
  • postacie z kreskówek.

Takie wzory doskonale komponują się nie tylko ze sportowymi butami, ale również jeansami, t-shirtem, czy też koszulką Polo. Pamiętaj, młodzieżowy styl nie jest zarezerwowany tylko dla młodzieży!

Wybór skarpetek we wzory – jaki materiał?

Skarpetki są taką samą częścią garderoby, jak koszulki, spodnie, czy też koszule, dlatego przy ich zakupie należy dużą uwagę zwrócić na wybór odpowiedniego materiału. W końcu muszą one nie tylko dobrze wyglądać, ale przede wszystkim być wygodne w codziennym użytkowaniu. Jaki więc materiał jest więc najlepszy?

Najczęściej wybieranym materiałem, z którego powstają skarpetki we wzory jest bawełna. Zapewnia ona komfort stopie w czasie użytkowania skarpetki, a także estetyczny wygląd i trwałość, na którym bardzo zależy kupującym. Bawełna gwarantuje odpowiednią wymianę powietrza, a jednocześnie chłonie wilgoć, dzięki czemu jej noszenie nie jest uciążliwe w upalne dni. Stopa nie poci się nadmiernie, co daje większy komfort użytkowania takich produktów. Wysoka elastyczność bawełny powoduje, że jej kształt łatwo dostosowuje się do rozmiaru i kształtu stopy podczas użytkowania skarpety we wzory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here