Makijaż permanentny oczu – perfekcyjna kreska na powiece pod lupą

Makijaż permanentny z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością – pozwala pozbyć się kompleksów, nabrać pewności siebie i cieszyć perfekcyjnym make-upem w każdej sytuacji. Jednym z zabiegów wykonywanych przez profesjonalne linergistki jest makijaż permanentny oczu. Dziś skupimy się na odpowiednim przygotowaniu do mikropigmentacji, Twoim bezpieczeństwie i popularnych rodzajach kresek.

Jak przygotować się do zabiegu mikropigmentacji?

Odpowiednie przygotowanie do zabiegu mikropigmentacji oczu to połowa sukcesu. Warto zadbać o to, aby skóra została odpowiednio wygładzona i nawilżona – dzięki temu wykonanie makijażu permanentnego będzie łatwiejsze, a efekt utrzyma się dłużej na skórze. Kobiety, które mają wrażliwą cerę, powinny kilka dni przed umówioną wizytą zażywać specjalne preparaty z arniką. Przed rozpoczęciem przyjmowania preparatu należy skonsultować się z lekarzem. Nie zapomnij także o odpoczynku – przed mikropigmentacją zapewnij sobie około 8 godzin snu, dzięki którym oczy będą wypoczęte. Co więcej, jeśli stosujesz odżywki i suplementy stymulujące wzrost rzęs, odstaw je przynajmniej miesiąc przed terminem makijażu permanentnego.

Makijaż permanentny oczu – jakie kreski można wykonać?

Jeżeli chodzi o makijaż permanentny – cena zabiegu jest uzależniona nie tylko od samego salonu, ale także od miasta, może być wykonany na kilka sposobów. Oczywiście, linergistka podpowie Ci, który rodzaj mikropigmentacji będzie dla Ciebie odpowiedni. Zanim jednak nadejdzie długo wyczekiwany termin wizyty, warto sprawdzić, jakie typu kresek wyróżniamy:

  • Kreska górna może być średnia, dekoracyjna lub wykonana w linii rzęs. Ta pierwsza z powodzeniem zastąpi codzienny make-up, jednocześnie sprawiając, że wachlarz rzęs nabierze optycznie gęstości, podczas gdy drugi rodzaj to odpowiednik tzw. eyelinera. Wyraziste podkreślenie spojrzenia wykracza poza zewnętrzne kąciki oczu. Kreska górna w linii rzęs to najsubtelniejszy sposób mikropigmentacji, dający naturalny i delikatny efekt. Dzięki niej rzęsy stają się optycznie zagęszczone, a oczy powiększone.
  • Kreska dolna jest zazwyczaj dopełnieniem efektu zapewnianego przez jej górną odpowiedniczkę. Podkreślenie dopasowane do typu Twojej urody nada spojrzeniu wyrazistości i zmysłowego wyglądu.

Przeciwwskazania do wykonania makijażu permanentnego oczu

Twoje bezpieczeństwo jest dla linergistki najważniejsze. Właśnie dlatego przed przystąpieniem do zabiegu powinnaś poinformować ją o alergiach oraz przebytych niedawno infekcjach wirusowych, grzybiczych i bakteryjnych. Podobnie jak menstruacja, ciążą, świeże blizny czy choroby autoimmunologiczne, tak i one stanowią przeciwwskazania czasowe do wykonania mikropigmentacji. Do względnych zaliczamy natomiast przyjmowanie leków sterydowych, grzybobójczych, antydepresyjnych oraz przeciwzakrzepowych i przeciwzapalnych. Z kolei wśród przeciwwskazań bezwzględnych można wyróżnić epilepsję, cukrzycę, choroby kardiologiczne, nowotworowe i okulistyczne oraz aktywne choroby skóry, np. pokrzywkę czy łuszczycę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here