dezodorant

Dezodorant do butów i stóp to najprostsza metoda na pozbycie się przykrego zapachu. Sprawdza się nie tylko w przypadku nadmiernej nadpotliwości, można go stosować jako preparat ochronny, który zabezpieczy nasze stopy oraz buty przed rozwojem bakterii i grzybów chorobotwórczych. Aby nie dopuścić do pojawienia się przykrego zapachu stóp, należy przykładać się do codziennej higieny oraz do utrzymywania obuwia w czystości, a także do regularnej zmiany skarpetek.

Stopy należy myć codziennie, w przypadku nadpotliwości kilka razy dziennie, najlepiej w chłodnej wodzie aby nie pobudzić pracy gruczołów potowych i dokładnie osuszać je ręcznikiem (zwłaszcza przestrzenie międzypalcowe).

Jeżeli nasze buty są mokre, przepocone należy dokładnie je wywietrzyć a następnie wysuszyć, jednka najlepszym sposobem jest dezynfekcja obuwia ozonem. Dzięki niej mamy pewność, że nasze buty są czyste.
Poza tym powinno się wybierać buty dobre jakościowo, z naturalnego tworzywa, przewiewne i dobrze dopasowane do stopy. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku dobierania skarpetek.

Dezodoranty do butów i stóp

Który dezodorant wybrać?

Wybór dobrego dezodorantu do butów i stóp jest trudny. W drogeriach jest tyle rodzajów, że nie wiadomo który kupić. Czym się różnią od siebie dezodoranty do stóp i butów?

Dezodorant przeciwgrzybiczy zawiera składniki, które chronią stopy i obuwie przed grzybami i eliminują zarodniki grzybów oraz zapobiegają ich rozwojowi. Tego typu dezodoranty dobrze zabezpieczają stopy przed infekcjami. Są polecane tym, którzy mają problem z nawracającą grzybicą stóp, nadpotliwością oraz osobom, które korzystają z basenów lub aktywnie uprawiają sport. Dzięki spryskaniu stóp i butów takim dezodorantem, uchronimy się przed ewentualną infekcją.

Dezodorant antybakteryjny, jak sama nazwa wskazuje ma właściwości antybakteryjne. Chroni stopy i buty przed bakteriami, oraz je nabija. To właśnie one są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach stóp i obuwia, a taki preparat świetnie neutralizuje zapachy.
Dodatkowo ten typ produktu również można stosować w profilaktyce przeciwgrzybiczej.

Dezodorant do obuwia z jonami srebra, jest bogaty w cząsteczki srebra. Srebro wykazuje silne właściwości antybakteryjne, pozwala zneutralizować nieprzyjemny zapach. Ze względu na wysoką skuteczność, jest często wybierany.

Przeczytaj też: AKCESORIA DO PIELĘGNACJI STÓP I DŁONI

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here