mężczyzna pielęgnacja

Czasy, w których pielęgnacja była wyłącznie przeznaczona dla kobiet, już minęły. Mężczyźni coraz bardziej interesują się kosmetykami i zabiegami pielęgnacyjnymi. Chętniej odwiedzają drogerię i szukają produktów, które poprawią kondycję ich skóry, czy włosów. Kosmetyki dla mężczyzn cieszą się coraz większą popularnością.

Jakie kosmetyki wybierają mężczyźni?

Kosmetyki dla mężczyzn, różnią się znacznie od kosmetyków dla kobiet, ponieważ męska skóra różni się od skóry damskiej. Mężczyźni mają skórę, która jest bardziej unaczyniona, jest grubsza, na jej powierzchni jest więcej gruczołów łojowych, ale na ich skórze również pojawiają się zmarszczki.

Jakie kosmetyki potrzebne są mężczyźnie?

Kosmetyki do pielęgnacji twarzy, podstawą jest prawidłowe oczyszczanie skóry, która jest tłustsza i pojawiają się na niej niedoskonałości. jest dla niego podstawą pielęgnacji. Panowie kremem powinni smarować się zarówno rano i wieczorem. Polecane są kosmetyki nawilżająco-matujące. Nie można zapominać o skórze pod oczami, o nią szczególnie trzeba dbać. W tej strefie warto aplikować preparat przeciwzmarszczkowy, który dodatkowo zneutralizuje sińce i obrzęki.

Oprócz codziennej pielęgnacji, raz w tygodniu powinno się wykonać peeling, który pozwoli pozbyć się martwego naskórka i sprawić żeby skóra mogła oddychać i przyjmować składniki aktywne, zawarte w pozostałych kosmetykach.

Mężczyzna - jakich kosmetyków pielęgnacyjnych powinien używać?

Kosmetyki do golenia, przeciętny facet goli się praktycznie codziennie. Nie bez znaczenia jest to, czego używamy do tej czynności. Nieprawidłowo dobrany krem do golenia, pianka lub maszynka do golenia mogą powodować podrażnienia, a w niektórych przypadkach nawet alergie.

Najbezpieczniej jest wybierać delikatne produkty do golenia, przeznaczone do skóry wrażliwej, a po goleniu nie można zapominać o balsamie nawilżająco-kojącym. Unikać należy wody po goleniu, która w składzie ma alkohol, który może podrażniać i wysuszać.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów, zazwyczaj mężczyźnie łatwiej przychodzi dbanie o włosy niż o skórę twarzy. Włosy męskie są zazwyczaj grubsze i sztywniejsze, niż włosy kobiece. Ważne jest, żeby kupować kosmetyki dedykowane Panom. Mężczyźni mają większą skłonność do pojawiania się łupieżu, dlatego powinni dodatkowo posiadać szampon przeciwłupieżowy. Wskazane jest stosowanie odżywki po myciu lub maski. Dzięki tym produktom, włosy będą zdrowsze i bardziej lśniące.

Przeczytaj też: http://www.fabrykatrzciny.pl/termoloki-walki-papiloty-jak-uzyskac-idealny-skret-wlosow/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here