Przyszłe mamy też potrzebują chwili dla siebie. Wybierz się na weekend w SPA!

Kobiety w ciąży czują się bardzo różnie. Niektóre od początku do końca są pełne energii, aktywne, cieszą się z zaokrąglonych piersi i gęstych, błyszczących włosów, mają idealną cerę i ani jednego rozstępu. Inne skarżą się na wahania nastroju, mdłości, ociężałość, źle czują się w swojej skórze. Wszystkie chcą jednak czerpać z życia i marzą o chwilach, gdy mogły poddawać się wszelkim zabiegom kosmetycznym. Czasami nie wiedzą jednak, że z wielu przyjemności związanych z pobytem w gabinecie kosmetycznym wciąż mogą korzystać bez obaw.

Spa w ciąży- kiedy najlepiej jechać?

Wyjazd do SPA w czasie trwania ciąży jest bardzo dobrym pomysłem, zwłaszcza kiedy przyszła mama wciąż intensywnie pracuje. Pamiętać warto, że kiedy urodzi się dziecko, okazji do wyjścia z domu będzie niewiele, a co dopiero do tego, żeby spędzić kilka spokojnych i beztroskich dni poza domem. Wiedzą o tym także właściciele SPA, którzy coraz częściej oferują ciężarnym korzystne, promocyjne pakiety na zabiegi, a ich oferta jest tak dobrana, by zachęcić przyszłe mamy i jednocześnie, aby żadne zabiegi nie stanowiły zagrożenia dla ich zdrowia oraz zdrowia maluszków. Zabiegi dla przyszłych mam to między innymi manicure, pedicure i inne, które zapewniają piękną skórę ciała oraz usuwanie skutków zmęczenia i złego samopoczucia.

Na wyjazd do SPA warto sobie pozwolić w drugim trymestrze ciąży. To czas, kiedy przyszła mama cieszy się najlepszym samopoczuciem. Wraz z 12 tygodniem ciąży mijają poranne mdłości i niezwykle uciążliwa senność, a jednocześnie zmniejsza się ryzyko komplikacji ciążowych. Można spokojnie wybrać się w podróż, z dala od lekarza prowadzącego ciążę. Dopiero pod koniec ciąży, kiedy zbliża się termin porodu, wyjazd może być ryzykowny, ponieważ rozwiązanie może nadejść w każdej chwili. Oczywiście w naszym kraju można urodzić malucha podczas urlopu, poza miejscem zamieszkania, ale zwykle taka sytuacja mocno komplikuje rodzinne życie. Ponadto dłuższa podróż samochodem bywa uciążliwa, zwłaszcza kiedy stopy puchną, a brzuch mocno uciska. Wiele zależy od kondycji przyszłej mamy, jej ogólnego samopoczucia czy odległości, jaką musi pokonać, by dojechać do wybranego centrum SPA na zabiegi.

Jakie zabiegi są bezpieczne dla Twojego dziecka?

Ciało kobiety silnie reaguje na bodźce, a te przekazywane są dziecku. To, co je, czym oddycha, jakich kosmetyków używa albo w jakiej przebywa temperaturze, ma dla malucha olbrzymie znaczenie. Nie inaczej jest, kiedy korzysta z zabiegów SPA, które muszą być odpowiednio dobrane i wykonane przez doświadczony personel. Wśród zabiegów niewskazanych w ciąży są te, które wykorzystują działanie ciepła albo podgrzewają tkanki. Nie można więc wchodzić do sauny, łaźni parowej, solarium, nie powinno się przesiadywać z jacuzzi. Zakazane jest także korzystanie z wapozonu, czyli urządzenia, które działając ciepłą wodą i parą wodną, nawilża skórę twarzy i ciała. Niebezpieczne mogą być też prądy oraz ultradźwięki. Nagłe podniesienie temperatury ciała wpływa na krążenie krwi, a ta przecież jest źródłem składników odżywczych dla dziecka. 

ciąża a spa

Wiele kobiet w ciąży przekonanych jest, że nie może korzystać z dobroczynnego działania masażu klasycznego. Masaż w ciąży nie jest jednak całkowicie zakazany. Nie można wykonywać masażu brzucha, ale za to można masować dłonie, ręce czy nogi. Przy okazji można zdecydować się na masaż antycellulitowy w ciąży, który nie tylko będzie zapobiegał powstawaniu mało estetycznej pomarańczowej skórki, ale także odpręży i pomoże w redukcji rozstępów. Warto też pamiętać, że to masaż w ciąży doskonale zmniejsza bóle pleców, ramion i bioder. Nie tylko uśmierza ból, ale także skutecznie poprawia nastrój. Niektóre panie tak bardzo cierpią na bóle w krzyżu, że bez masażu pleców nie mogą normalnie funkcjonować, a wprawny masażysta paroma zwinnymi ruchami może przynieść im niebywałą ulgę. W SPA, w których przygotowano specjalną ofertę zabiegów dla kobiet w ciąży, są nawet specjalne poduszki czy fotele, dzięki którym paniom z brzuszkiem jest wygodnie podczas zabiegu. Panie, które w ciąży są bardziej wrażliwe na zapachy, powinny jednak same wybierać preparat do masażu. 

Koniecznie trzeba zwrócić uwagę na skład używanych do zabiegów kosmetyków. Nie mogą one zawierać pochodnej witaminy A, czyli retinoidów. To lubiana przez producentów kosmetyków substancja, która nawilża skórę, rozjaśnia ją, zmniejsza widoczność blizn, trądziku, przyspiesza podziały komórkowe w skórze, ale ma działanie drażniące. Ponadto retinoidy, kiedy dostaną się do krwiobiegu, a nim do ciała rozwijającego się malucha, mogą wywołać poważne wady wrodzone. Jest to co prawda zagrożenie minimalne w przypadku używania kosmetyków, a nie przyjmowania leków doustnie, ale w przypadku ciężarnych zawsze trzeba dmuchać na zimne. 

spa w ciąży

Dozwolone są też zabiegi delikatnie peelingujące, intensywnie nawilżające twarz oraz wszelkie zabiegi poprawiające wygląd stóp i dłoni. Kiedy jednak przyszła mama wybiera się na manicure i pedicure, musi upewnić się, że lakiery do paznokci oraz używane w gabinecie zmywacze są wolne od acetonu, formaldehydu, toluenu.

Potrzebujesz zgody lekarza

Ciąża to czas wyjątkowy, a jednak mówi się, że nie jest okresem choroby. Nie oznacza to jednak, że można robić wszystko tak samo, jak do tej pory. Przyszła mama, zwłaszcza w ciąży zaawansowanej, musi unikać wielu czynników zewnętrznych, by w żaden sposób nie zagrozić dziecku. W gąszczu informacji można się jednak pogubić, dlatego najlepiej zawsze wypytać lekarza o to, co jest dopuszczalne, a czego robić jej nie wolno. To lekarz prowadzący ciążę ma największą wiedzę medyczną i zna swoją pacjentkę. Kiedy więc decyduje się ona na wyjazd do SPA czy na pojedynczy zabieg dla ciężarnej, powinna dokładnie wypytać, co jej wolno a czego robić nie może. To niska cena za poczucie bezpieczeństwa, a jednocześnie relaks, piękną cerę, włosy, paznokcie i skórę ciała.

wyjazd do spa

Jakie SPA dla Ciebie?

W ciąży komfort jest niezwykle ważny, a odpowiednie warunki do relaksu gwarantują pełne zadowolenie z zabiegów. Wiedzą o tym wszyscy pracownicy hotelu ze SPA pod Warszawą Las-Woda. Tutaj dla przyszłych mam przygotowane są nawet specjalne pakiety, które pozwalają im na bezpieczny wypoczynek, relaks, na czerpanie z masaży i zabiegów upiększających. Pakiet dla ciężarnej zawiera więc delikatny masaż, który relaksuje i koi zmysły, zabieg oczyszczania i nawilżania cery czy manicure, ale także nocleg w komfortowym pokoju, wyżywienie oraz świeży, wyciskany z owoców sok. Z pakietu mogą skorzystać panie od 4 do 8 miesiąca ciąży, oczywiście po konsultacji z lekarzem. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są w taki sposób i za pomocą takich kosmetyków, że są bezpieczne, przyjemne i na długo poprawiają nastrój.

Może warto zabrać ze sobą przyszłego tatę?

Panie, które pobyt w hotelu SPA pod Warszawą chcą wykorzystać także na spędzenie czasu z przyszłym tatą, mogą to zrobić w każdej chwili – podczas urlopu czy w weekend. Dla panów także hotel Las-Woda przygotował zabiegi pielęgnacyjne, przede wszystkim masaże dla mężczyzn czy sesje aromatyczne w fińskiej saunie. Można więc wyjazd do SPA dla ciężarnej połączyć z pobytem przyszłego tatusia. On przecież też jest u progu najważniejszej zmiany w jego życiu.  

las-woda.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here