Legendarne projekty legendarnej marki

Wszyscy znamy markę Verscace – od lat to synonim luksusu i dobrego smaku we włoskim, bogatym wydaniu. Założona w 1978 przez Gianniego Versace, a następnie prowadzona przez jego siostrę Donatelle Versace firma, to synonim wysmakowanego przepychu w południowym stylu. Firma znana z bezkompromisowych projektów, kontrowersji, współpracy z największymi gwiazdami modelingu i oczywiście fenomenalnego nosa do mody – sukienki Versace to marzenie każdej kobiety. Jakie są najbardziej ikoniczne modele sukienek tej firmy?

Mała czarna

Ten model powinna mieć w swojej szafie każda kobieta – nieśmiertelna mała czarna. Sukienki Versace wykorzystujące ten model od samego początku okraszone były sporą dozą seksapilu. Nieco krótsza, niż ta tradycyjna, z nieco większym dekoltem, odkrytymi plecami albo odkrytymi ramionami – kobieta Versace nie boi się swojego ciała, jest pewna siebie. Sukienki Versace pomagają kobietom wydobyć z siebie to, co do tej pory wstydliwie ukrywały – niepotrzebnie. Versace pokazuje, że można cieszyć się sobą i swoją cielesnością i nie ma w tym nic złego czy niestosownego.

Meduza

Znakiem rozpoznawalnym Versace jest głowa Meduzy. Marka ta uwielbia sięgać po antyczną tradycję Włoch, podkreślając w ten sposób z jednej strony swój rodowód, a z drugiej pokazując absolutną bezkompromisowość, bowiem opierając się na tradycji tworzą za jej pomocą coś zupełnie innego. Dlatego też wszelkiego rodzaju wzory opierające się na sztuce, architekturze czy historii świata antycznego, są znakiem rozpoznawalnym Versace. Znajdziemy je zarówno na krótkich, opinających ciało sukienkach koktajlowych, idealnych dla szczuplejszych sylwetek, jak i na luźnych i rozłożystych sukienkach na lato, idealnych zarówno na plażę, jak i wyjście na miasto.

Złoto

Versace kojarzy się z luksusem i przepychem, a jaki kolor lepiej oddaje te dwa stany, niż złoto? Dlatego też w projektach Versace złoto odnajdziemy niezwykle często – czasem jest to zaledwie dodatek, czasem motyw dominujący, a niektóre sukienki Versace to po prostu czyste złoto. Nie jest to jednak złoto w tak zwanych “złym stylu” – nie jest to przejaw jarmarczności czy przesady. Klientka Versace jest kobietą świadomą i wszystko co robi, także to, co nosi, nosi świadomie. Złoto noszone z odpowiednią dozą pewności siebie, ale i dystansu do świata i innych, może być najlepszym przyjacielem kobiety. Jego blask pięknie podkreśla opaleniznę skóry, błyska w słońcu dnia lub w przygaszonym, wieczornym świetle lamp. Versace dochodzi do wniosku, że złota nigdy za wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here