Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym cieszy się ogromną popularnością w medycynie estetycznej. Na zabieg decydują się kobiety w różnym wieku, które mają usta za małe, za wąskie, ale także te panie posiadające naturalnie pełne wargi. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego pozwala bowiem je uwydatnić i nadać im właściwy kształt.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy występuje w organizmie człowieka w postaci soli sodowej. Najwięcej jego stężenia jest m.in. w skórze, w mazi stawowej i w ciele szklistym oka. Jest on także składnikiem płynów ustrojowych, tkanki łącznej, a także budulcem ścian naczyń krwionośnych. Kwas hialuronowy ma doskonałą zdolność wiązania wody. Codziennie około 30% kwasu hialuronowego, występującego w organizmie człowieka, ulega rozpadowi, a jego miejsce zajmują nowe cząsteczki tej substancji. Z upływem czasu jego ilość stopniowo się zmniejsza, przez co dochodzi do degeneracji tkanek, w których się znajduje. Dlatego warto uzupełniać niedobory kwasu hialuronowego, dostarczając go z zewnątrz w formie zastrzyków i kremów.

Jak wygląda zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym?

Zabieg powiększenia ust kwasem hialuronowym jest bezbolesny, dzięki zastosowanemu przez lekarza medycyny estetycznej znieczulenia. Kwas hialuronowy wstrzykuję się do warg bardzo cienką igłą i podczas jednej sesji optymalną do podania jest 1 ml preparatu. Wstrzykiwanie preparatu wraz ze znieczuleniem trwa około 30 minut. Po wykonanym zabiegu robiony jest delikatny masaż. Przez 2 dni od wstrzyknięcia może pojawić się obrzęk ust, a nawet zaczerwienienia lub małe siniaczki. Jest to reakcja prawidłowa i nie powinna budzić niepokoju.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt powiększenia ust kwasem hialuronowym widoczny jest od razu po wyjściu z gabinetu. Czas utrzymywania jest indywidualny. Jego trwałość zależy od stylu życia, wieku pacjenta, stosowanych używek oraz genetycznie uwarunkowanej aktywności enzymatycznej organizmu. Częste przebywanie w saunie czy w słońcu, zaawansowana aktywność fizyczna oraz stosowanie niektórych suplementów diety przyspiesza rozkład preparatu. Niezależnie od stosowanego preparatu rezultaty zwykle utrzymują się 6-12 miesięcy.

Koszt powiększania ust kwasem hialuronowym

Cena powiększania ust kwasem hialuronowym zależna jest od gabinetu, w którym decydujemy się na zabieg oraz od tego, ile ml kwasu chcemy wstrzyknąć w wargi. Ceny wahają się od 900 zł do 1500 zł za 1 ml kwasu hialuronowego. Należy wiedzieć, że jedna ampułka dedykowana jest tylko jednej pacjentce, niezależnie od  ilości zużytej substancji. Nie istnieje bowiem dzielenie preparatu między dwie osoby.

Zabieg powinien być wykonywany przez doświadczonego lekarza. Zaleca się korzystanie tylko ze sprawdzonych gabinetów medycyny estetycznej. Można poczytać komentarze i opinie danej kliniki, w której chcemy wykonać zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Równie dobry sposobem uzyskania wiarygodnej rekomendacji jest rozmowa ze znajomymi, którzy są zadowoleni z zabiegu u danego specjalisty. Można także wysłać maila lub zadzwonić do wybranej kliniki, w celu zaczerpnięcia dodatkowych informacji na temat zabiegu.

Powiększanie ust – przeciwwskazania

Nie wszystkie osoby mogą się zdecydować na zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Istnieje kilka przeciwwskazań do  jego wykonania, takich jak:

  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • infekcje np. opryszczka przeziębienie, zakażenie dróg oddechowych,
  • okres leczenia stomatologicznego,
  • leczenie antybiotykami,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • leczenie onkologiczne,
  • nadciśnienie tętnicze.

Więcej na www.klinikamurano.com

MURANO Klinika Dermatologii, Medycyny Estetycznej, ul. Pokorna 2 lok. U8 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here