Pielęgnacja wrażliwych włosów

Zdarza się, że nasze włosy są znacznie bardziej wrażliwe na działanie zarówno kosmetyków jak i czynników zewnętrznych niż normalnie. Może to by spowodowane nieprawidłową pielęgnacją lub tendencją włosów do takiego zachowania. Sprawdź, co możesz zmienić w swojej pielęgnacji, aby Twoje wrażliwe włosy odzyskały blask.

Skorzystaj z naturalnych kosmetyków

Kosmetyki naturalne zawierają liczne substancje, które są doskonałe dla skóry Twojej głowy. Mogą ją odżywić, oczyścić oraz wyrównać wydzielanie sebum bez nadmiernego jej przesuszania. Syntetyczne składniki, znajdujące się w drogeryjnych, klasycznych kosmetykach często doprowadzają do przesuszenia skóry głowy, a co za tym idzie nadmiernego wydzielania przez nią sebum. Skutkuje to przetłuszczającymi się włosami. Dlatego, jeżeli możesz postaw na ekologiczne kosmetyki. Szczególnie te posiadające odpowiednie atesty. Możesz być pewna, że skóra Twojej głowy Ci podziękuje.

Naturalne kosmetyki – delikatne szampony

Nawet jeżeli na Twojej półce znajdują się wyłącznie kosmetyki ekologiczne sprawdź, czy wśród nich nie ma przypadkiem wyłącznie mocnych szamponów. Z tych należy korzystać znacznie rzadziej niż z delikatnych. Odpowiednio dobrane produkty do mycia skóry głowy to: delikatny szampon do codziennego mycia wyłącznie skalpu orz mocny szampon, z którego skorzystasz jeden raz na siedem do dziesięciu myć. Postaw na naturalny szampon do włosów, dopasowany do skóry Twojej głowy, nie do włosów. To znaczy, że jeżeli Twoje włosy są suche, ale skóra głowy przetłuszcza się, powinnaś znaleźć szampon regulujący wydzielanie sebum.

Kosmetyki naturalne w codziennej pielęgnacji włosów

Po umyciu skóry głowy szamponem, czas na odżywki, maski oraz wcierki. Jeżeli chcesz, aby Twoje wrażliwe włosy odżyły, musisz wzmacniać je naturalnymi kosmetykami. Polskie kosmetyki naturalne posiadają w swoim składzie wiele doskonałych składników, które odżywią Twoje włosy aż do samego środa. Ważne jest, aby naturalna pielęgnacja była dopasowana do potrzeb Twoich włosów. Pamiętaj, aby w odżywkach nie było sztucznych barwników ani chemicznych substancji zapachowych. Kosmetyki przeznaczone do włosów delikatnych i wrażliwych, muszą być możliwie najbardziej naturalne i neutralne.

Koniecznie pamiętaj o zabezpieczeniu swoich włosów. Po zastosowaniu odzywki, którą spłukasz, nałóż na włosy, szczególnie na ich końcówki, serum silikonowe. Skorzystaj z niego szczególnie w sytuacji, kiedy musisz wysuszyć włosy. Nie musisz wtedy stawiać na specjalne kosmetyki chroniące włosy przed ciepłem. Wystarczy serum, które doskonale zabezpieczy włosy przed uszkodzeniami, jakie mogą powstawać podczas ich suszenia.

Czy ekologiczne kosmetyki to wszystko?

Naturalne kosmetyki do włosów to nie wszystko. Pamiętaj, żeby odpowiednio dbać o zabezpieczenie swoich wrażliwych włosów. Kiedy na zewnątrz panują niesprzyjające warunki pogodowe, zabezpieczaj je odpowiednio przed mrozem. Ale nie wkładaj włosów pod szalik. W ten sposób ścierasz je, rozdwajasz oraz doprowadzasz do ich niszczenia. Lepiej wcześniej zabezpieczyć włosy za pomocą serum silikonowego, a podczas mycia bardziej skupić się na nawilżeniu włosów.

pamiętaj również, aby nie narażać swoich włosów na działanie zbyt wysokich temperatur. Jeżeli masz wrażliwe włosy, powinnaś unikać lokówek i prostownic, a włosy suszyć jedynie chłodnym nawiewem. Jeżeli musisz skorzystać z ciepła, np. przed wielkim wyjściem, zastosuj szczególnie kurację mocno nawilżającą. Wykorzystaj kosmetyki, które odpowiednio zabezpieczą Twoje włosy przed działaniem szkodliwych temperatur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here