Czy warto dbać o swoje zęby

To, że warto dbać o zęby wie już chyba każdy. Dzięki współczesnej medycynie wiemy, że zepsute zęby nie oznaczają tylko nieestetycznego uśmiechu i niezbyt przyjemnego oddechu. Brak odpowiedniej profilaktyki dotyczącej higieny jamy ustnej może doprowadzić do o wiele poważniejszych konsekwencji. Ból zęba może powodować częste bóle głowy, a notoryczne zaniedbania mogą doprowadzić nawet do zawału. Więc lepiej jest pamiętać o profilaktycznych wizytach u swojego dentysty. Nawet jeśli czujecie strach przed białym fartuchem to unikanie go niesie ze sobą zdecydowanie większe zagrożenia.

Problemem oczywiście może być brak dostępności odpowiedniego specjalisty w miejscu zamieszkania czy szerszych okolicach. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na częste wyjazdy. Jeśli jednak w niedalekiej okolicy znajduje się odpowiedni lekarz to warto pamiętać o profilaktyce. W większych aglomeracjach miejskich naturalnym jest to, że jest łatwiej o dostęp do odpowiedniej infrastruktury medycznej. Większe skupiska ludzi to dla każdego biznesu, również z branży medycznej, szansa na większy rozwój i zdobycie większej liczby klientów, a raczej pacjentów. W dużych miastach również jest łatwiej o dostęp do różnorodnych badań. Przykładowo tomografia zębów w Łodzi będzie prostsza do znalezienia niż we wsi Dąbrowa w powiecie hrubieszowskim (najmniejszej wsi w Polsce).

Najważniejszym jest to, aby pamiętać, że dotyczy to naszego zdrowia. Jeśli mieszkasz w Łodzi i potrzebujesz wykonać badanie jakim jest tomografia, to wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę hasło „rtg zębów Łódź” i otrzymasz szereg wyników. Wybierzesz w ten sposób najdogodniejszy dla Ciebie gabinet.

Czym jest RTG?

Pozwala prowadzącemu dentyście dokładnie zbadać stan zębów przed leczeniem, co pozwala na podjęcie skuteczniejszego leczenia. Częstym określeniem tej czynności jest po prostu prześwietlenie. Wykonanie zdjęcia tomograficznego polega na wykonaniu kilkuset zdjęć w krótkiej chwili i pozwala na wygenerowanie obrazu 3D, umożliwiającego dentyście odczytanie stanu uzębienia pacjenta. Pacjent w czasie wykonywania zdjęć zaciska szczękę na stabilizatorze w celu unieruchomienia żuchwy, a tomograf powoli się obracając wykonuje serię zdjęć. Generowanie obrazu po wykonaniu tomografii komputerowej często trwa krótki okres czasu, co powoduje, że odbiór zdjęcia i opis przez lekarza możliwy jest „na miejscu”.

Rtg zębów również wykonywane jest u dzieci. Umożliwia sprawdzenie, czy wszystkie zęby prawidłowo rosną, dzięki czemu dentysta ma również możliwość podjęcia decyzji o wcześniejszym rozpoczęciu leczenia.

W Łodzi znajdziesz wiele placówek stomatologicznych, w których istnieje możliwość wykonania takiego badania. Jednym z gabinetów dentystycznych, gdzie wykonasz taki zabieg jest: https://www.neodentica.pl/zakres-uslug/tomografia-3d-rtg/.

Na badanie tomografem komputerowym najczęściej skieruje Cię dentysta, więc nie ma potrzeby podejmowania wcześniejszej decyzji o tym, czy zabieg ten jest dla Ciebie potrzebny. Warto więc wybrać swojego dentystę dbać o swoje uzębienie według jego zaleceń.

Sprawdź też blog https://pieknie-zyjemy.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here