Hydrolat

Jeżeli od zawsze stosujesz kosmetyki uniwersalne, hydrolat to rozwiązanie zdecydowanie dla Ciebie. Z pewnością docenisz jego zalety, a jest ich sporo.

Hydrolat – co to takiego?

Hydrolat z łatwością przywróci Twojej skórze odpowiednie pH, kiedy użyjesz go po zastosowaniu środka myjącego. Oczyszczona skóra, potraktowana hydrolatem, będzie właściwie przygotowana na dalsze etapy pielęgnacji. Hydrolat w atomizerze z powodzeniem zastąpi tonik – wystarczy nanieść go za pomocą płatka kosmetycznego lub po prostu prysnąć bezpośrednio na skórę. Hydrolat świetnie sprawdza się także jako element składowy maseczek, toników, odżywek czy płukanek. Może być również zastosowany na włosy, skórę głowy, jako kompres pod oczy lub orzeźwiająca mgiełka do ciała. Hydrolat nałożony bezpośrednio na makijaż pomoże przedłużyć jego trwałość i sprawi, że będzie wyglądał naturalniej. Skład hydrolatu jest w 100% roślinny, bez udziału zbędnych składników.

Przy pełnym makijażu, dla uzyskania świeżego, naturalnie trwałego efektu, wystarczy delikatnie spryskać hydrolatem przypudrowaną cerę. Ale to nie wszystko – olejowanie włosów znacząco poprawia efekt ich odżywienia właśnie dzięki podkładowi z hydrolatu. Jest to szczególnie istotne przy włosach określanych jako wysokoporowate.

Hydrolat do twarzy czy do wszystkiego?

Naturalny hydrolat, czyli inaczej woda kwiatowa, to, w pewnym sensie, uboczny efekt procesu pozyskiwania eterycznego oleju z destylowanych kwiatów. Stąd jego alternatywna nazwa. Zaletą hydrolatu jest fakt, że składa się głównie z wody, zawierając w sobie jednocześnie wszystkie składniki istotne dla pielęgnacji twarzy, ciała i włosów. Co więcej, hydrolat będzie w tych przypadkach działał znacznie łagodniej niż olejek eteryczny. Zalecamy stosowanie właściwie dobranych rodzajów hydrolatu dla różnorodnych typów cery.

Hydrolat – rodzaje i właściwości

  • Hydrolat z róży damasceńskiej, czyli inaczej woda różana, doskonale sprawdzi się, gdy Twoja skóra jest naczynkowa, przesuszona lub wrażliwa. Tak działają obecne w nim antocyjany i kwas galusowy, które oczyszczają i wzmacniają naczynia krwionośne i działają antyoksydacyjnie.
  • Hydrolat lawendowy polecamy szczególnie do pielęgnacji cery mieszanej, tłustej i trądzikowej. Pomoże w jej regeneracji, dzięki swoim właściwościom kojącym, łagodzącym, antybakteryjnym i antyseptycznym.
  • Hydrolat z kwiatów gorzkiej pomarańczy zapewni wyjątkową pielęgnację osobom uskarżającym się na problemy cery naczynkowej, mieszanej i tłustej, jak również dojrzałej.
    Przywraca blask i rozświetla skórę. Obkurcza i uszczelnia popękane naczynia krwionośne co istotnie wpływa na złagodzenie i redukcję nielubianych czerwonych pajączków widocznych na powierzchni skóry. Stabilizuje też wydzielanie sebum. Hydrolat wykazuje właściwości antyoksydacyjne, bakteriobójcze, przeciwzapalne oraz regenerujące.
  • Hydrolat z czystka przynosi liczne korzyści skórze trądzikowej i z przebarwieniami. Przede wszystkim oczyszcza skórę i ściąga pory, czym wpływa na zmniejszenie plam i przebarwień. Redukuje cienie i opuchliznę pod oczami, wspomaga leczenie ran potrądzikowych oraz mikrourazów skóry. Ujędrnia skórę, pobudza krążenie.
  • Hydrolat z konopii to produkt o niezwykle wszechstronnym zastosowaniu przykuwający uwagę zwłaszcza osób o cerze przesuszonej, wrażliwej, skłonnej do wyprysków. Wyróżnia się działaniem antybakteryjnym, przeciwutleniającym. Hydrolat odświeża, nawilża, łagodzi podrażnienia. Aktywnie tonizuje skórę, regeneruje oraz przywraca blask.
  • Hydrolat oczarowy może pochwalić się podobnym działaniem. Zawdzięcza je pochodnym polifenolowym (kwas rozmarynowy), trójterpenowym (kwas ursolowy), oraz goryczy (pikrosalwin, karnozol). Za sprawą minimalnej ilość olejku eterycznego z lawendy, podziała na Ciebie relaksująco.
  • Hydrolat z nagietka lekarskiego wyróżnia się swoim działaniem antyseptycznym i przeciwgrzybicznym. Czyni to z niego idealne panaceum na różnorodne choroby skóry, wysypki czy dokuczliwe zmiany alergiczne. Pomoże poradzić sobie z trądzikiem i cerą problematyczną, zniweluje stany zapalne oraz zapobiegnie powstawaniu nowych. Delikatnie ściąga też skórę.

Wielbicielom hydrolatów radzimy ich delikatną konserwację (np. dodając do niego odrobinę alkoholu) dla zwiększenia trwałości kosmetyku. To jak i przechowywanie preparatu w warunkach chłodniczych pomoże też zapobiec rozwojowi niepożądanych bakterii. Masz skłonności do alergii? Wystarczy rozcieńczyć hydrolat z wodą i taki roztwór nakładać na skórę metodą, jaka będzie dla nas najdogodniejsza – bezpośrednio wacikiem czy atomizerem, w postaci mgiełki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here