Łysienie to nie tylko problem natury kosmetycznej czy urodowej, ale również sprawa medyczna. Są różne powody łysienia, jednak bez wątpienia ich skutek czyli utrata włosów, to jeden z najbardziej dotkliwych i niechcianych, zarówno przez panów jak i pani. I choć wydaje się, ze to kobiety bardziej cierpią z powodu utraty włosów, sprawa ta jest równie trudna dla mężczyzn, a przynajmniej części z nich. Czy jest jakiś sposób na to, aby znów cieszyć się bujną i zdrową fryzurą? Czy są metody leczenia łysienia, które naprawdę przynoszą zadowalające rezultaty? Dla osób, które często zadają sobie takie pytanie, odpowiedz brzmi: tak. Tym sposobem jest transplantacja włosów, czyli ich przeszczep.

Transplantacja włosów czyli ich przeszczep

Metoda leczenia łysienia, polegająca na tym, że z miejsc głównie z tyłu głowy pacjenta pobiera się mieszki włosowe, które następnie są wszczepiane w miejsca dotknięte łysiną, to transplantacja. Leczenie łysienia w ten sposób jest stosowane od dawna, co ważne – wciąż jednak unowocześnia się, by było jeszcze skuteczniejsze i mniej inwazyjne. Przeszczep włosów Fue Artas to leczenie dostępne tylko w najlepszych klinikach na świecie, oraz nielicznych w Polsce, podczas którego zabieg jest częściowo wykonywany przez robota medycznego. Jakie są zalety takiego postępowania? Po pierwsze znacznie mniejsza inwazyjność, a co za tym idzie nieprzyjemności dla pacjenta podczas zabiegu, oraz mniejsze blizny w miejscu, z którego pobierano mieszki. Przeszczep włosów wykonany tą metodą to również szybsza rekonwalescencja dla pacjenta, a zatem czas powrotu do pełnej sprawności oraz możliwości cieszenia się bujną fryzurą. Zabieg wykonywany w ten sposób ma zatem mnóstwo zalet, nie dziwi więc, że najnowocześniejsze gabinety wycofują się z wcześniejszych metod.

Jak umówić się na zabieg

Zanim pacjent uzyska zgodę na możliwość poddania się zabiegowi, musi przejść wizyt u lekarza trychologa. To niezbędny element procedury, którego nie można pominąć. Trycholog oceni bowiem nie tylko czy jest możliwość dokonania przeszczepu z włosów pacjenta, ale czy leczenie łysienia w tym konkretnym przypadku ma sens i przyniesie spodziewany efekt. Bo o zadowolonego pacjenta przecież chodzi. Pacjent zostanie zatem poinformowany o tym, czy w jego przypadku leczenie sprawdzi się, oraz czego i w jakim terminie powinien się spodziewać. Włosy nie odrastają przecież przez jedną noc, na pełny efekt trzeba będzie poczekać kilka tygodni. Z pewnością jednak pozwoli on pacjentowi poczuć się lepiej w swojej własnej skórze.

Tekst powstał dzięki pomocy specjalistów z kliniki transplantacji włosów Dr. Turowskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here