Coraz częściej w różnych magazynach, gazetach, programach itd. polecany nam jest masaż leczniczy. Czy rzeczywiście opłaca się w niego inwestować? Może bowiem nie jest to najdroższa rozrywka, niemniej jednak trochę też kosztuje. Mimo wszystko odpowiadamy – tak zdecydowanie warto, a nawet trzeba korzystać z zalet masażu leczniczego.

Masaż leczniczy – podstawowe informacje

Przede wszystkim jednak powiedzmy sobie, czym jest taki masaż leczniczy. Wiele osób bowiem od razu pewnie powie, że skoro jest on leczniczy, to na pewno związany jest z rehabilitacją, jakimiś nieprzyjemnymi sprawami, szpitalami itd. Tymczasem jest zupełnie inaczej.

Przede wszystkim warto wiedzieć, że masaż leczniczy jest przyjemny. zaliczamy do niego naprawdę przeróżne techniki – może to być masaż Shiatsu, gorącymi kamieniami, klasyczny i wiele, wiele innych. Działanie lecznicze takich masaży ma zupełnie inny wymiar, który w ogóle nie powinien nam się kojarzyć ze zwyczajną medycyną.

1) Dla ducha

Przede wszystkim warto powiedzieć, że masaż lecznicy bardzo dobrze wpływa na psychikę. Delikatny dotyk, rozluźnienie mięśni, ładne aromaty, uspokajająca muzyka – to wszystko doskonale na nas wpływa, pomaga nam się odprężyć, reguluje zegar biologiczny i sen.

Ponadto trzeba w tym momencie stanowczo podkreślić związek, jaki istnieje pomiędzy stopniem rozluźnienia mięśni a funkcjonowaniem organizmu. Otóż spięte mięśnie powiązane są nierozerwanie z całym układem kostno – stawowym oraz z narządami wewnętrznymi oczywiście wpływając na nie niekorzystnie.

2) dla formy

Masaż leczniczy także znakomicie wręcz wpływa na nasz ogólny wygląd. Zacznijmy od tego, że redukując napięcie, poprawiamy w znaczący sposób naszą sylwetkę. Ponadto możliwość zaśnięcia, odprężenia itd wpływa na to, że nasz organizm świetnie się regeneruje i znika nam wiele problemów jak np. cienie pod oczami, cellulit, blada skóra itd.

Trzeba także koniecznie nadmienić, że masaże lecznicze generalnie świetnie także wpływają na poprawę ukrwienia tkanek. W związku z tym do naszych stawów, mięśni, ścięgien, skóry itd. dostarczanych jest znacznie więcej składników odżywczych, co z kolei przekłada się na ich nieporównywalnie ładniejszy wygląd.

Podsumowując – masaż klasyczny działa na nas holistycznie, czyli pomaga nam zarówno pod kątem psychicznym, jak i fizycznym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Medica SPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here